4/5 - 11 Kişi Yorum Yap, Kazan!
46,36 TL
61,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 20 Ağustos
Standart Teslimat : 21 Ağustos - 23 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Türklerin tarihe karşı giriştikleri yarış

Ünlü otorite Bernard Lewis'in Türklerin son 250 yıldaki tüm çağdaşlaşma çabalarını tek bir ciltte detaylarıyla anlatıp yorumlayan klasik eseri, yazar tarafından güncellenmiş orijinal III. edisyondan çevirisiyle günümüz Türkçesinde.

Princeton Üniversitesi Yakındoğu Etüdleri profesörü Bernard Lewis, bu güncellenmiş klasik kaynak kitabında Türklerin son 250 yıldaki çağdaşlaşma serüvenini geniş bir kaynakçaya dayanarak yetkinlikle yorumluyor.

Türk milletinin bin yıl önce Çin'den vazgeçip İslamiyet'e yöneldiğinde başlamış olan batıya doğru yürüyüş, şimdi İslamî mirasın büyük bir bölümünden vazgeçerek Avrupa'ya yönelmiş ve yönetimde, toplumda ve kültürde Avrupaî yaşam tarzını benimseyip hayata geçirmek üzere kesiksiz, kararlı bir çabayı doğurmuştur.

Daha önce Türkçede yayınlanmamış güncel yeni ek bölümde Lewis, eserin ilk yayınlandığı 1961 yılından bu yana geçen 47 yıldaki gelişmeleri; Soğuk Savaş döneminin sona erişi, Türkiye'nin NATO üyeliği, Avrupa Birliği adaylığı ve Ortadoğu'daki ABD politikalarına reaksiyonlarını Radikal İslam tehdidini de göz ardı etmeden sunmaktadır.

Modern Türkiye'nin Doğuşu konunun duayeninden, son 250 yılımızı; Osmanlı İmparatorluğunun duraklama döneminden itibaren Türk çağdaşlaşma tarihini, Cumhuriyetin ilk ve engebeli yıllarını anlamlandırmak için başvurulabilecek güncellenmiş ve önemli bir kaynaktır.
(Tanıtım Yazısından)Sayfa Sayısı: 728

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadaş Yayıncılık

 

Puanlamalar

%54,5
%27,3
%18,2
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

10.05.2019

Kesinlikle okunması gereken bir kitap

Üniversitede Tarih bölümü okudum ve okuduğum en güzel tarih kitabı diyebilirim. Konuların akıcı bir üslüpla etkili ve bilim aklıyla işlendiğini göreceksiniz. Bu kitabı 3 arkadaşıma hediye ettim.

01.05.2019

Okunması tavsiye ederim.

Osmanlı sonrası Cumhuriyete geçişin tahlilleri Ufuk açacak derinlikte.

12.10.2016

Kitap ve öneri

Okunması gereken, herkesin kütüphanesinde bulundurulması gereken bir kitaptır. Ayrıca idefix'e kargomu erken gönderdiği için çok teşekkür ediyorum ve bir daha sipariş vermeyi düşünüyorum. Ayrıca hediye olarak kitap ayraçları gönderirseniz de muhteşem olur teşekkür ediyorum.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız