4,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 740

Dil : Türkçe

"Pequod" adlı bir balina gemisinin son yolculuğunu, balinaların nasıl avlandıklarını, geminin sonunda nasıl battığını anlatan Moby Dick, ilk bakışta denizlerde geçen bir serüven romanı sanılabilir. Ne var ki insan Moby ... Tamamını gör
37,4 TL
55,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Hermon Melville

Hermon Melville

İngiliz ve Hollanda asıllı bir ailenin oğlu olarak New York'ta doğdu. Babası iflas etti ve Herman Melville on iki yaşındayken öldü. On beş yaşında okulu bırakıp çalışmaya başladı. Sırayla bankada memurluk, işçilik, ağabeyinin dükkanında tezgâhtarlık, öğretmenlik yaptı. 1839'da Liverpool'a giden bir gemiye miço olarak bindi. Dönüşte Acushnet balina gemisiyle güney denizlerine açıldı. 18 ay sonra balina avcılığından ve ... Tamamını görKitap Açıklaması


"Pequod" adlı bir balina gemisinin son yolculuğunu, balinaların nasıl avlandıklarını, geminin sonunda nasıl battığını anlatan Moby Dick, ilk bakışta denizlerde geçen bir serüven romanı sanılabilir. Ne var ki insan Moby Dick'i okudukça, okuduklarını düşündükçe, kitabın derinliğini, gerçek anlamını sezmeye başlar. Bu derinliği, bu gerçek anlamı sezmeyenler ise, balina avıyla ilgili, heyecanlı bir öykü olarak, gene de Moby Dick'in pekâlâ keyfini çıkarabilir.(Önsöz'den)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 740

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 758

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%73,3
%20
%6,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Moby Dick Beyaz Balina Romanından geriye kalanlar.

Bu eserin sayfa sayısı okuru yanıltmamalı sonun da okur 2734 sayfa bitirmiş gibi oluyor bence bilinçli olarak okur da yolculuğun rahatsızlıklarından payına düşeni almak da katmanlı bir dil den  kasıt eğer üzerine düşünmek ise evet bu çok mümkün,her inanç dan bir araya gelmiş çalışanların kader birliği söz konusu burada kaptan ahab tarih dekihazreti Musa gibi kaybedileceği başından belli olan bir yolculuğun başında ki kişi acele ile okunacak bir eser değil ayrıcada yazar son sözde bahsedildiği üzere bayanlara okuması için daha güzel başka eserler önermek de bu hikayede onlar yolculuk dan dönmesini beklenenleri tepelerden gözleyen karadaki kimseler onlar ölmeden sevdiklerinin yasını tutan kimseler.Daha kısa özetlerinin okunmasını ben şahsen tavsiye etmiyorum,bir bütün gözden kaçırılmış olur,İyi okumalar.

Kitap hakkında minik bir eleştiri

Kitabın sayfa kalitesi ebatları iyi lakin benim sorunum yazıların çok silik olması biraz yaşını almış birisi olarak özel ışıklarla okumaya çabalıyorum bu yönden iş bankası yayınlarının daha okunaklı olduğunu söyleyebilirim,sanki mürekkebden tasarruf etmek istenmiş gibi kağıdın sarı tonu üzerinde çok silik koyu olmayan bir yazıdan muzdaribim,içerik hakkında bir yorum yapmak istemem,bu seride gecenin sonuna yolculuk celine in kitabındada aynı durum söz konusu sanırım benim şansımdan,cok okunaklı baskıları olan kitaplar olunca mukayese etmek şansıda oluyor pahalı bir kitabın baskı kalitesininde iyi olmasını puntoların okunaklı belirgin koyu siyah olmasını bekliyor insan.