19,5 TL
Standart Teslimat : 11 Ağustos - 14 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Misafir Odası Kitap Açıklaması

 

Melbourne’da yaşayan yazar Helen, evinin misafir odasını üç haftalık bir ziyaret amacıyla Sydney’den gelen arkadaşı Nicola için hazırlar. Bu sıradan bir ziyaret değildir: Nicola
ileri evre kanser hastasıdır ve onu iyileştireceğine inandığı bir alternatif tedavi için gelmiştir. Helen bu süreçte onun dostu, bakıcısı, koruyucusu olmaya gönüllüdür, ancak Nicola’nın gördüğü tedavinin niteliği ve gerçeklerden kopuk hali Helen’da şüphe uyandırmaya, anlam veremediği bir öfkeyi su yüzüne çıkarmaya başlar. İki kadının uzun yıllara yayılan dostluğu nihai bir sınavdan geçecek, Helen içinde barındırdığını bilmediği hislerle ve kendi sınırlarıyla yüzleşecektir.

Misafir Odası ölüme dair büyük sözler etmeyen, bu kaçınılmaz sona ve ona eşlik eden duygulara gündelik hayatın ayrıntıları ve bir dostluğun inişli çıkışlı ritmi aracılığıyla yaklaşan, ele aldığı konunun zorluğuna rağmen hiç beklenmedik anlarda mizaha ve neşeye de yer açan unutulmayacak bir roman. Roza Hakmen’in Türkçesiyle.

“Kusursuz bir roman.” - Peter Carey

“Garner’ın en iyi kitabı.” - James Wood, The New Yorker

“Edebiyatın en önemli konuları ele alabileceğini ve alması gerektiğini, çünkü bunu sanatın başka türlerinin yapamadığı biçimlerde yaptığını hatırlatan bir kitap.”
- Claire Messud, Newsweek

“Öylesine duyarlı, hüzünlü, komik ve canlı bir kitap ki raflarda özel bir yeri hak ediyor.”
- Diana Athill, The Daily Telegraph

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.10.2021

Çok beğendim..

Hiç ummadığınız yerlerde sizi gülümseten bir kitap.Ben çok beğendim.Tavsiye ederim.

02.10.2021

Yaşam ve Ölüm

“ ....Ölüm inkar edilemez . İnkar etmeye uğraşmak kendini beğenmişliktir . Deliliği ruha sokar . Erdemleri kovar . Dostluğa zehir sevkeder ve sevgiyi gülünçleştirir . “Mükemmel bir eser . Ölüme yakın bir hastanın yanında , ancak kendi sınırlarımızın ne kadar dışına çıkabilirsek o kadar insan ve dost olabileceğimizi , empatiyi çok güzel anlatıyor :  Hayatın ne kadar kırılgan ve değerli olduğunu da . Herkesin okumasını dilerim .Mehmet Uysal

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.