0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
22,57 TL
29,7 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 - 21 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Mimesis'in bu sayısı, "Performans Kuramı ve Richard Schechner" dosyası ile açılıyor. Schechner'in daha ziyade uygulamacı yönünün tanıtıldığı 16. sayıdaki dosyanın devamı niteliğinde olan bu dosyada onun performans kuramı üzerine yoğunlaştığı 1980 sonrası döneme odaklanılıyor.

İkinci dosya, 2009 yılının bütün dünyada Grotowski yılı olarakl kabul edilmesi vesilesi ile onun bıraktığı mirası yeniden gözden geçirmek üzere düzenlenen etkinliklerden biri olan ve 2-3 Kasım tarihlerinde İstandul'da düzenlenen "Türkiye'de Grotowski Buluşması" na ayırıldı.

Üçüncü dosyada, Tanzimat Dönemi'nin önemli aydınlarından biri olmasına rağmen egemen kültürel paradigma içinde üzerinde durulmayan, unutturulmaya çalışılan bir Ermeni aydını "Unutulan bir tiyatro insanı : Hagop Baronyan" gündeme getiriliyor.

Tiyatro Boğaziçi geçen yıl genç seyirciye yönelik bir çalışma yaptı ve oldukça beğenilen bir oyun çıkardı: Moliére Efendi. Sadece lise öğrencilerine yönelik olarak düşünülen bu çalışmanın aldığı olumlu eleştiriler üzerine bu oyunun yetişkin seyircilere de açılması kararı alındı. Sayının "Moliére'i anlamak için : Moliére Efendi" başlıklı dördüncü dosyasında, bu oyunun üretilmesi sürecinde yapılan araştırmalarda ortaya çıkan malzeme okur ile paylaşılıyor.Sayfa Sayısı: 483

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız