4,5/5 - 14 Kişi Yorum Yap
54,0 TL
90,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Ocak - 23 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Mezopotamya Mitolojisi Kitap Açıklaması

Mezopotamya Mitolojisi’nin yazarları Jean Bottéro ve Samuel Noah Kramer Antik Yakın Doğu uygarlıkları söz konusu olduğunda ilk akla gelen uzmanlardır. Dünyaca ünlü iki yazar, bilinen en eski uygarlıklara beşik olmuş Mezopotamya’da keşfedilmiş en eski mitlerden günümüze gelebilmiş elli miti derlediler, çevirdiler ve yorumladılar. Elinizdeki eser Türkçeye kazandırılmış en kapsamlı ve bütünlüklü derleme olmasının yanı sıra dünya üzerinde de eşine az rastlanır bir çalışmadır. Yazarlarının deyişiyle : “Asurbilimciler Antik Mezopotamya mitlerine ilişkin metinler zerinde örülmedik bicimde çalışmış ve gayet olumlu sonuçlara da ulaşmış olmalarına rağmen, bütün bu belgeleri bir araya getirmeyi şimdiye kadar hiç akıllarına getirmediler. Oysa bu sayede, bu mitleri üretenlerin düşüncelerinin gelişimini, ‘mantığını’, bu metinlerde somutlaştırdıkları dünya görüşünü ve duyarlılığı daha iyi ortaya çıkartabilirlerdi.” En eskisi milattan önce üçüncü bin yıla uzanan bu belgelerde insanların, ilk başlangıçtan beri sordukları büyük ve evrensel sorulara kendi olanakları içinde verdikleri yanıtlar, canlılığını bugün de koruyan, çarpıcı bir üslupla aktarılmaktadır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%71,4
%21,4
%0
%7,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.11.2020

Mitoloji sevenler kaçırmasın

Mutlaka okunması gereken bir kitap... iş bankası kültür yayınları sayesinde kültürümüz gelişiyor. Çok teşekkürler...

09.10.2020

müthiş

Bence mitolojiye ilgisi olan herkesin kitaplığında bulunması gereken harika bir kitap. okurken asla sıkılmıyorsunuz çünkü çok akıcı.

28.09.2019

tavsiye ederim

Mezopotamya mitolojisi ile ilgilenen insanların zevkle okuyacağı bir kitap. okurken  o dönem kültürü ile  bilgiler elde ediyorsunuz. ben sıkılmadan okudum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.