4/5 - 16 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 184

Dil : Türkçe

Kurt Vonnegut, Batman'deki Joker'in iyi kalpli ikizi gibi. Beyne şerbet dökerken, kalbe kezzap saçıyor! Tüm zamanların en büyük savaş karşıtı romanlarından Mezbaha 5'te, Dresden bombardımanı merkezinde bir zaman yo ... Tamamını gör
13,14 TL
18,0 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Kurt Vonnegut

Kurt Vonnegut

1922'de ABD'de doğdu. II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa'da savaşırken Almanlara esir düştü. Tutuklu olarak bulunduğu Dresden kentinin Müttefikler tarafından bombalanmasına tanık oldu. Geleneksel bombalar kullanılmasına rağmen, Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarından daha fazla ölüme (yaklaşık 120.000 kişi) neden olan bir bombardımandı bu. Vonnegut'ın kişisel tarihinde büyük önem taşıyan bu olay, 1969'da yaz ... Tamamını görKitap Açıklaması


Kurt Vonnegut, Batman'deki Joker'in iyi kalpli ikizi gibi. Beyne şerbet dökerken, kalbe kezzap saçıyor! Tüm zamanların en büyük savaş karşıtı romanlarından Mezbaha 5'te, Dresden bombardımanı merkezinde bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz.

Billy Pilgrim beceriksiz bir zaman gezgini; nereye gideceğini kontrol edemiyor ve seyahatleri eğlenceli falan geçmiyor. Hayatının hangi kısmında kendini oynayacağını önceden bilemediğinden, sürekli sahne korkusu çektiğini söylüyor. Billy Pilgrim bir savaş esiri. Güzel ve yaşanabilir bir kentin mahvına tanık oldu. Tanıdığı biri, başkasına ait bir demliği aldığı için vuruldu Dresden'de. Bir diğeri, şahsi düşmanlarını savaştan sonra kiralık katillere öldürteceği tehdidini sahiden savurdu.

Unutmayın: Hepsi yaşandı bunların. Aşağı yukarı. En azından savaş kısımları gerçek.İnsanlığın merkezine yapılan bu zaman yolculuğu, hayatın anlamını arayan fakat bulmaya korkan herkes için benzersiz bir rehber.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: April Yayıncılık

 

Puanlamalar

%68,8
%25
%6,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
On Numara Beş Yıldız

Muhtemelen  yazılmış en iyi savaş karşıtı roman. Saçma sapan Amerikan filmlerinden milyon kere daha iyi..

sonunda

aprile teşekkürler, çok iyi işler yapıyor. sezgintüredi çevirisidir inşallah..

Sonuda!!!

ben bugüne kadar april yayınlarından bir kitap okuduğumu hatırlamıyorum.annem çokça okuyor ama bu yayınından. 2007den beri basılmıyordu.Nadir kitap sitesinde dost kitapevi baskısı olanlar 50 lira dan başlıyordu.İnternetten okumayı bile düşündüm.Tatilim bir bitsin ilk işim Mezbaha no:5 ve Murakami uykuyu sipariş etmek olacak.