Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Mezarlarınıza Tüküreceğim Kitap Açıklaması

 

Otuz dokuz yıllık renkli ve verimli yaşamı boyunca romanlar, şiirler, şarkı sözleri yazan, trompetten ve cazdan vazgeçmeyen, oyunculuk, şarkıcılık, mucitlikten de geri kalmayan ve doğal bir oyunbozan olan Boris Vian’ın meslek hayatında Fransız Standartları Enstitüsü’nü seçmiş olması belki de sanat dünyasının en parlak ironilerinden biridir. Dönemin diğer bazı isimleri gibi doğaçlama yaşayıp eser veren Vian bugün asıl olarak yazar kimliğiyle ve antimilitarist bakış açısıyla tanınıyor.

 

Vernon Sullivan müstearıyla kaleme alınan ve bir “beyaz zenci”nin intikam öyküsünü anlatan Mezarlarınıza Tüküreceğim, hakkında net bir yoruma varılması zor, açık uçlu yapıtlardan biri. Şiddet ve erotizm duvarını aşarak bir rehabilitasyon, bir katharsis yaşamak mümkün mü?  “Her şey”i görüp tanık olduğu için bir omuz silkme refleksi geliştirmiş olan günümüz insanı bu soruya ne yanıt verirse versin, kitaptan uyarlanan filmin galasında hayal kırıklığına kapılarak kalp krizinden ölen Vian’ın yapıtına sahip çıktığı ortada.

 

“Mezarlarınıza Tüküreceğim meşhur Amerikan pulp’ıyla Fransız sado-erotizminin hararetli bir birleşimi.” -The Guardian-

 

“Boris Vian eşi benzeri olmayan bir yazar.”

-James SallIs-

(Tanıtım Bülteninden)

Yayıma Hazırlayan: Alican Saygı Ortanca

Düzelti: Selçuk Aylar

Kapak Tasarım: Hamdi Akçay

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.02.2021

Mezarınıza tükürecegim

Çok merak ettiğim ve beni darmadağın edeceğine emin olduğum bir kitap..

23.04.2019

fazla ırkçı ve sert cinsellik içeriyor

aşırı sürükleyici bir dil ile okuyucuya aktarılan kitap eğer okurun sağlam bir psikolojik altyapısı yoksa ve kitapta işlenen konularla ilgili katı ve değişmez fikirlere sahipse onu darmadağın edecek bir içeriğe sahip. onun dışında bir kerede oturulup bitirilecek sürükleyici bir yapıt ve daha önce bir benzer yapıt okumadığım için eşsiz olarak nitelendirebilirim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.