91,2 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Metin Tütün Kitap Açıklaması

 

Fotoğrafçı Metin Tütün’ün retrospektif kitabı yayımlandı. Bu kitapla sanatçının "Gölgeler Çekildiğinde" sergisinden "The Blues"a, oradan "Su"ya ve farklı arayışlara uzanan bazen siyah/beyaz, bazen mavi fotoğraf serüveninin özeti izleyi önüne çıktı.

K-İletişim Yayınları tarafından yayımlanan kitap, kitapçılar ve internet üzerinden satışa sunuldu.

Metin Tütün’ün retrospektif kitabının başında sanatçının fotoğraflarını değerlendiren üç önsöz yer alıyor. Yazar, küratör İbrahim Karaoğlu, “Işık ve Gölgenin Sessiz Dansı” başlıklı yazısında “Metin’in düş prizmasından süzülerek yansıyan ışık ve gölgeler, büyülü caz partisyonlarına bürünür ve kendi hiçliğini bekleyen bedenler antik heykellere dönüşür. Işık ve gölge, en estetik ritimlerle dans eder biteviye, ıssız bedenler atlasında” diyor. Fotoğraf ve kitap yazılarıyla tanınan Şule Tüzül, sanatçının fotoğrafları üzerinden “Bir kadın anlatılabilir mi?” sorusuna yanıt arıyor. Fotoğrafçı Alberto Modiano da Metin Tütün’ün fotoğrafları için “Çalışmalarında ‘Bir fotoğrafçı için çıplak ne demektir?’ sorusunun cevabı vardır” değerlendirmesini yapıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.