Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Anadolu, Dünya Kalesi’dir. Dünya Kalesi'ni (Anadolu'yu) elinde bulunduran bir millet, İç çembere (Balkanlar ve Ortadoğu) hükmeder. İç çembere hükmeden bir millet ise, Dış çembere yani Dünyaya hâkim olur."

Günümüz çok kutuplu Dünya hâkimiyetinde, Türkiye ve Türk Dünyası’nın nasıl bir politika izleyeceği doğrusu çok merak ediliyor. 21. yüzyılda, Türkiye ve Türk Dünyası, acaba tamamen kültürel ve ekonomik sömürgecilik sahası mı olacak? Yoksa bir silkeleniş ve diriliş çabası içine girerek, çok kutuplu Dünya hâkimiyetinde “Ben de varım!” diyebilecek mi? Bir bakıma “Merkezi Türk Hakimiyet Teorisi” eserinin amacı; bu türden sorulara cevap aramak olmuştur.

Tarihin süzgecinden iyice süzülmüş tarafsız bilgilerin bize gösterdiği gerçek; Dünya coğrafyasında cihan hâkimiyetinin en büyük örneklerini Türk milletinin sağlamış olduğudur. Dileğimiz, Merkezi Türk Hâkimiyet Teorisi’nin yeniden uygulamaya konmasıdır.

Eserin, dünya siyaseti ile uğraşan tüm araştırmacılara, yöneticilere ve özellikle içindeki liderlik duygusunu geliştirmeye çalışanlara faydalı olacağını umuyoruz.Sayfa Sayısı: 284

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: 21.Asır Yayınevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız