4/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!
26,65 TL
36,5 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 20 Eylül
Standart Teslimat : 21 - 23 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Casusluk siyasetin görünmeyen yüzü, savaşın başka araçlarla devamıdır.”

“James Bond iki günde yakalanırdı.” Kendisi de “Majestelerinin hizmetinde” bir İngiliz ajanı olan Ian Fleming’in, James Bond karakterini yaratırken model aldığı Sırp ajan Duşko Popov, anılarında böyle diyordu. Küresel siyasetin görünmeyen dünyasında tarihin akışını değiştiren Popov, yakalanmamayı başarmış mıydı? Sadece o da değil. CIA’in Türk-İslam Sentezi uzmanı Özbek Türk’ü Ruzi Nazar’ın Türkiye’de görev yaptığı 11 yılda iki askeri darbe oldu. KGB’nin Ortadoğu operasyonlarına yön veren Azeri Türk’ü Haydar Aliyev, Sovyetler yıkıldıktan sonra bugünkü Azerbaycan’ı kurdu. Nazar ve Aliyev, Soğuk Savaş’ta karşı saflardaydı. O dönem Türk istihbaratının başında Fuat Doğu vardı. Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenler karşısında MİT neler yapıyordu? Türk istihbaratının en başarılı ve en tartışmalı operasyonları neydi? Karşınıza kimi zaman CIA kimi zaman da KGB ajanı olarak çıkacak hiç tahmin etmeyeceğiniz isimler… Usta gazeteci ve araştırmacı yazar Murat Yetkin, Meraklısı İçin Casuslar Kitabı’nda, bütün bu tabloyu okurla ilk defa buluşacak bilgilerle anlatıyor.

Yine macera romanı tadında, yine bir solukta okuyacağınız tempoda.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%50
%37,5
%0
%12,5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.05.2019

Film Gibi

Murat Yetkin’i ilk kez okuyorum. Açıkçası kitabın adından ötürü önyargılıydım. Fazla popüler duruyordu. Fakat sağlam bir tavsiye sonrası, elime aldım ve bırakamadım! Gerçek her zaman kurguyu yıkıp geçiyor, insanı şaşırtıyor. Soğuk savaş döneminden günümüze, filmleri aratmayan etkileyici casusluk hikayeleri dolu kitap. İyi bir gazetecinin kaleminden, dolu dolu, araştırılmış ve bunlarla beraber okuması çok keyifli, akıcı. Hele Türkiye’den ve Türkiye ile ilgili örneklerle. Yakın tarih, espiyonaj, soğuk savaş gibi dönemlere ilgisi olan herkese tavsiye ederim.

22.03.2019

Eleştirel İnceleme

Meraklısı için entrikalar kitabını okuduktan sonra bu kitabın içindekiler kısmına baktığımda acaba tekrara mı düşmüş diye bir endişe duydum ancak kitabın içinde kayboldukça bu endişemin gereksiz olduğuna karar verdim. Beklentilerimi karşılayan bir devam kitabı oldu benim için. Meraklısı için serisinin üçüncü kitabını dört gözle bekliyorum.

05.03.2019

Murat Yetkin C.K.

Etrafımızda ASLINDA neler olduğunu , kimin ne olduğunu, insanların ve devletlerin gerçek yüzlerini anlatan bilgi dolu ve sorgulatıcı bir kitap. Kitabı okurken ;"keşke politikacılarımızda gerçek anlamda anı ve perde arkalarını anlatan kitaplar yazma istekleri olsa" diye düşündüm. Bir zamanlar ASLINDA neler olduğunu onlardan öğrenmek çok daha yararlı olurdu. Devlet sırrı ya da amana bana bir şey olmasın zihniyeti ile çok şey gizli kaldı. Kitap ile ilgili tek kötü eleştirim ise bazı yerlerdeki imla ve anlatım hataları..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız