Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Memleketi Ben Kurtaracağım! Kitap Açıklaması

 


… Ülkenin hali yüzünden kaybettiğiniz kahkahanızı geri verebilirim belki. Ümidim o. Bu kitapta, hem ülkeyi yönetmeye talip olduğum bazı siyasi yazılar, hem de politikayla hiiiç ilgisi olmayan makaleler bulacaksınız.

Misal ilk bölümde otobiyografimi kaleme aldım. Henüz genç bir kız olduğum için 7 yazıda bitti. Gülecek bir şey yok, daha bir espri yapmadım!

Kitapta ayrıca, diyetten antidepresanlara, astrolojiden sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğine, pek çok anekdot ve tavsiyem var. O bölüme bir kişisel gelişim kitabı muamelesi yapabilirsiniz. Yazıları dikkatle okuyup, benim yaptıklarımı asla yapmazsanız, kişisel olarak gelişeceğinize inanıyorum. Ama çok da fazla gelişmeyin. Madonna vücut geliştireyim dedi, kolları ne oldu gördünüz...

Yani ismine aldanıp sadece siyaset okumak için kitabı alan ve şu an iade etmeye karar verenler, paranızı geri vermeyeceğiz! Yedim bile ben o parayı! Simitle üçgen peynir aldım, yedim. Paranızı değil, ama ülkenin hali yüzünden kaybettiğiniz kahkahanızı geri verebilirim belki. Ümidim o.

Milletçe ortak üst kimliğimizin bir huni olabileceği, kafayı sıyırdığımız şu dönemde, bir iddiam var: Kapaktaki cankurtaran üniformalı temsili fotoğrafımın da anlattığı gibi, memleketi ben kurtarabilirim! En azından denerim. Durumumuz daha iyi olur mu, bilmiyorum. Ama daha kötü olamaz diye düşünüyorum! En azından acık güleriz be? Ha?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 188

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.05.2019

beğendim

siyasi kısımlar pek ilgimi çekmedi zaten o kısımları okumak için almadım ama güzeldi

11.01.2016

hiç olmamış

kitabı hevesle aldım ama sadece hayal kırıklığı yaşadım. maalesef kitapta anlatılanların hepsi eften püften şeyler. bence yazmasaymış daha iyi olurmuş. kitapta kayda değer bir şey yok. ama liseli öğrenciler için belki işe yarar bir şeyler olabilir.

22.12.2015

GÜLMEYE İHTİYACIMIZ OLDUĞU BİR DÖNEMDE İLAÇ GİBİ G

Kitap bir çırpıda okunacak,Mizahi tarafı ağır basan ve aslında Gazanfer Özcan hikayesiyle de yazarın, hayata ve insana bakış açısının işaretlerini veren güzel bir kitap olmuş...Tam seyahat kitabı...
(Deniz TOPDEMİR)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.