0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
3,61 TL
4,95 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 Haziran - 25 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Meluşa Dergisi Sayı 2 Kitap Açıklaması

Merhaba,

"Her yaşamda yaşanmamış bir şeyler vardır, her sözcükte söylenmemiş bir şeyler olduğu gibi" diyor Giorgio Agamben.

Ya anılarımız, anılarımızı içinde saklayan fotoğraflar? Onlara bakanlar her detayı görebiliyor, aynı duyguyu his­sedebiliyorlar mı? Agamben'in cümlesini fotoğraf için benzer şekilde düşünebiliriz. Her karede gözümüzden kaçanlar ya da farkına varamadığımız ince detaylar gömülüdür.

Objeyi algılayışımızda, onu şekillendirmemizde ve aktarımımızda, birbirimizden küçük nüans farklılarımız vardır. Çünkü yaratım, benzer şeylerin birleşmesinden değil farklılıkların birleşmesinden doğar. Yaşamı, farklı detayların tetiklediği gibi. ..

Bakmak, görmek, hissetmek birleşti­ğinde ortaya çıkan farklı düşünceler aslında herkesin bakışının, görüşünün, sezgilerinin ne kadar kendine özel olduğunu imliyor. 'Algılayış', ya da 'hissedilen küçük farklı nüansları birleştirmek' ve 'aktarım tarzı' yaratıcı kurguyu şekillendirir. Her yazarın ne kadar biricik ve tek olduğuna Melüşa Ôykü'de daha yakından tanık olacağız. Fotoğraf aynı ama her yazarın kalemini yöneten algılama farklı. İlk sayımızda yayımladığımız kapı fotoğ-rafı, gelecek sayılar için de yaratıcı öykülerin kapısını açtı. Hayat; renkleri, düşünceleri, özlemleri, hayalleri içine sığdıracak kadar geniştir. Sınırsız düşünebiliriz çünkü sınırsız hayal kurabilme özgürlüğümüz vardır.

"KURŞUN KALEM Edebiyat Dergisi" facebook sayfamızda yayımladığımız fotoğraflara yazılan pek çok öykü iletildi e-postamıza. Seçilenleri bu sayımızda yayımlıyoruz, öyküler çoğalınca dergi sayfamızı da 12'den 16'ya çıkardık. Bu sayımızın fotoğrafları, Ergin Ahmet ve Sami Kondoz'a ait.

Üçüncü sayımız için seçtiğimiz fotoğraf­ları 1 Haziran 2018'den itibaren https:/ / www.facebook.com/ groups /kursunkale mdergisif'nde yayımlayacağız. Öykülerinizi merakla bekliyoruz.

Mine Ömer

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yazı İşleri Müdürü: Mehmet Ömer

Genel Yayın Yönetmeni: Mine Ömer 

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.