4/5 - 13 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2016

Baskı Sayısı : 2. Basım

Sayfa Sayısı : 200

Ebat : 12,5 x 19,5

Dil : Türkçe

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)     Tarih boyunca kimi kitaplar dünyayı değiştirdiler. Kendimizi ve birbirimizi görme biçimlerimizi etkileyip tartışma ortamını alevlendirmişlerdir. Muhalif düşünceyi, savaş ... Tamamını gör
13,0 TL
20,0 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Tarih boyunca kimi kitaplar dünyayı değiştirdiler. Kendimizi ve birbirimizi görme biçimlerimizi etkileyip tartışma ortamını alevlendirmişlerdir. Muhalif düşünceyi, savaşları ve devrimleri tetiklemiş; insanları aydınlatmış, öfkelendirmiş, kışkırtmış ve teselli etmişlerdir. Yaşamlarımızı zenginleştirmiş ve onları yok etmişlerdir. Melankolinin Anatomisi de bu kitaplardan biri. Bugüne kadar çok az yazar Robert Burton'ınki gibi zincirlerinden kurtulmuş bir üslupla insan doğasının derinliklerine inmeyi göze alabildi. Elinizdeki ikinci fasikül ile melankolinin kökenini ve nedenlerini irdeleyen Burton, sizi keşfetmenin büyüsüne davet ediyor.

 

 

 

Puanlamalar

%38,5
%46,2
%15,4
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
teşekkür ederim.

Tristram Shandy'i okuyalı beri Richard Burton'un Melankolinin Anatomisini merak eder ve çaresizce dilimize çevrilmesini beklerdim. Yaklaşık 13 yıl sonra ilk fasikülü çevrildi tarif edilmez bir mutluluk içindeyim. Kitap ve çeviri olağanüstü güzel. Yayınevi ve çevirmene teşekkür ediyorum.