0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
19,45 TL
27,78 TL %30
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İslam tarihini ve kültürünü hiç olmazsa genel hatlarıyla öğrenmek "millî tarih terbiyesi alma lüzumunu duyan" aydınlarımız için büyük bir ihtiyaçtır. Bu düşünceyle yola çıkan Köprülü, konuyu hiç bilmeyenlerin bile anlayabileceği genel bir İslam tarihi özetini, Barthold'un İslam Medeniyeti Tarihi adlı güzel eserinde buldu. Önce birkaç hatayı düzeltmek için konulan notlar ve eklemeler derken Köprülü, Bathold'unkinden daha hacimli bir eser ortaya koymadan durmayacak; sonuçta ortaya tarihe son derece hâkim iki usta tarihçinin kaleminden küçük bir mücevher sayılabilecek bu kitap çıkacaktı. İslam kültürünün başlangıçta İran ve Yunan uygarlıklarıyla karşılaşmasının sonuçlarına yoğunlaşan kitap, ardından da olgunluk döneminin yaşanmasındaki Türk etkisini ayrıntılandırmaya girişiyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.09.2016

Barthold-Köprülü ortak kitabı

Bu 400 küsur sayfalık kitabın sadece 150 sayfalık kısmı Barthold'a ait. Gerisini Köprülü yazmış. Yani bu sadece Barthold'un kitabı değildir. Barthold çevirisi de Köprülü'ye değil, Köprülü'nün bir öğrencisine aittir ama nedense Köprülü bunu belirtmez. Bu kitabın bence en önemli kısmı, bütün tarih öğrencileri tarafından okunması gereken Başlangıç kısmıdır. Bu kısımda hoca yöntem üzerinde duruyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız