Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bir dakika öncesine kadar, kahramanımız Gurlick homo-sapiens türünün pek de matah olmayan bir örneğiydi sadece; oysa bir anda gezegenimize binlerce ışık yılını aşarak gelen kozmik-aşkın şuur Medusa'nın hedefi haline gelecektir. Bir milyar gezegendeki yaşam türlerinin tümünü içine alacak kadar kapsamlı bir kovan zihin olan ve uzun yolculuğunun sonunda üzerine düştüğü tohumu yiyen kuşu yiyen atın etinden yapılan hamburgerde saklı buruşuk bir kuru üzüm suretindeki bu galaktik savaş gemisi, konuşlandığı zihnin umursamazlığı karşısında biraz sarsılacak, Gulick'ten başlarda havasını alacak, ancak ev sahibinin düşünü zihninin mahremiyetinde fark edip, ona bunu vaad ederek nihayet insanlığı Medusa'nın son üyesi yapma hedefine doğru harekete geçebilecektir.Bilime bilimkurguda nadiren rastlanan bir sağduyuyla yaklaşan Sturgeon, bu kitabıyla bilimkurgunun salt beyinle değil, yürekle de yazılabileceğini kanıtlayacak bizlere.Sayfa Sayısı: 205

Baskı Yılı: 1999


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.12.2005

Baştan aşağı okunmasın diye yazılmış sanki, alın desem ve alsanız sonra kendimi suçlu hissederim.

27.12.2005

Anlatım kötü

Bk okuru olarak almıştım, büyük bir beklentim yoktu ama karmaşık bir anlatımı olmasından dolayı kitap içine çekmemişti, "kuduk"un yorumunu okudum ve tekrar ele aldım ama yine de bir lezzet, bir kurgu yakalayamadım. Ne yazık ki bu kitabı öneremeyeceğim.

13.08.2004

bilimkurgunun en iyisi degil

Bu kitap tukaka bir eser değil. Yazarın kendini zorladığını da söyleyemeyiz, ancak teknik olarak yazar okuyucuyu hiç düşünmemiş. Kafasında ürettiği herşeyi okuyucunun kabulunu ve anlamasını bekliyor.

Fakat kitap kendini yarıdan sonra toplamakta, her bir öyku birbiri ile birleşmekte, işin daha da ilginci ve kitaba değer katan özelliği daha önce Clarke'ın kısmen değindiği "insan kovanı", "birleşik şuur" gibi kavramları en ince detayları ile gerek şuur gerekse üye birey açısından incelemekte.

Özetle kitap; ne aradıgını bilenler için.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız