13,0 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Medler: Birleşik Krallık - Unutulmuş Krallıklar Kitap Açıklaması

 

Savaşçı bir halk olarak tarih sahnesinde yer alan Medler hakkında çok sayıda belgelerin olduğu ve bu belgelerde Medlerin krallıkları sırasında Perslerle işbirliğine girerek Birleşik bir Kralllık haline geldikleri belirtilmektedir. Bu birleşik krallığın temellerini Büyük Kryos döneminde attılar.

Babil krallığıyla ittifak haline geçerek Asur krallığına son verdikleri gibi Doğu Anadolu bölgesindeki Urartuların egemenliğine de son verdiler. Gutilerin egemenlikleri sırasında Medler Lulularla ittifak halinde Gutilere yardım ederek Akkad krallığına son vermişlerdi. Busaeler, Paretaseniler, Struşatlar, Arizantiler, Budiiler, ve Magiler adlı aşiretler medlerin içinde yer alan aşiretlerdi.

Ali Narçın bu eserinde savaşçı kimlikleriyle tarih sayfalarında önemli izler bırakmış Medler hakkında yalın ve kısa bilgilerle okurunu aydınlatmaktadır..

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.