Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Yayınlandığı günden bu yana birçok siyasi lider, akademisyen ve entelektüel, Medeniyetler Çatışması ile ilgili görüş bildirdi. Bazısı bu tezi destekleyen görüşler ortaya koydu, bazısı da karşısında yer aldı. Ancak hiçbirinin kayıtsız kalmadığı bu dünyaca ünlü tez gündemdeki yerini hep koruyor.
Medeniyetler Çatışması, son yılların en çok tartışma yaratan kitaplarından biri.Sayfa Sayısı: 544

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

11 Eylül’den sonra gazete manşetlerine yansımış bir deyimdi “medeniyetler çatışması.” Bu deyimi ortaya atan Huntington, basında sık sık söz edilen bir isim oldu. Okuyan Us Yayın kapağa “orijinal kitabın tamamı ilk kez Türkçede” diye bir ibare koymuş. Kitabın 1997’de Vadi Yayınlarından çıkan aynı adlı derlemeden farklı olduğunu belirtmek için olsa gerek....

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%60
%25
%15
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.10.2019

kültürel çatışmalarla karakterize

soğuk savaş sonrası uluslar için liberal demokrasi ve batı değerlerinin tek ideolojik alternatif olarak kaldığını sürenlere karşı Huntington okunmalı. Nitekim huntington ideoloji çağının sonu gelmiş olsa da dünya kültürel çatışmalarla kararkterize edilen bir duruma geldiğini anlatmıştır. Bunun yanında Ahmet Davutoğlu'nun Medeneiyetler Dönüşümü eserini okumlarını da tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.