4,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 128

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

"Görünmez bir güneş omuzlarımızı ısıtmaya başladı. Ama güneşin varlığı bile ilgimizi çekmiyordu. Mesafe, zaman ve yön kavramımızı kaybetmiş halde orada, nerede olduğunu bilmediğimiz bir yerde otu ... Tamamını gör
12,6 TL
18,0 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel José de la Conciliación García Márquez1927 yılında Aracataca, Kolombiya’da dünyaya gelmiştir. Tüm Latin Amerika coğrafyasında “Gabo” takmaadıyla bilinir. Yazar; roman, hikaye, oyun ve senaryo yazarlığı yapmıştır.Kolombiya Ulusal Üniversitesi'nde başladığı hukuk ve gazetecilik öğrenimini yazarlık kariyerine odaklanmak için yarım bırakmıştır. 1940 yılından itibaren uzun yıllar gazetecilik yapmışt ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


"Görünmez bir güneş omuzlarımızı ısıtmaya başladı. Ama güneşin varlığı bile ilgimizi çekmiyordu. Mesafe, zaman ve yön kavramımızı kaybetmiş halde orada, nerede olduğunu bilmediğimiz bir yerde oturduk. Yanımızdan birçok ses geçti. 'Çulluklar gözlerimizi oydu,' dedik. Seslerden biriyse şöyle dedi: 'Bunlar gazeteleri fazla ciddiye almışlar.' Sesler ortadan kayboldu. Bizse öylece, omuz omuza oturmaya devam ettik."
Rüyalar, kazalar, pişmanlıklar, inanç, özlem ve ölüm...
Büyülü gerçekliğin gizemli ve puslu atmosferlerle buluştuğu bu öykülerde Gabriel García Márquez, yatalak bir genç adam, kedisinin bedenine girmek isteyen bir kadın, evladının ölümünün yaraladığı bir anne, ikizi ölen bir kardeş, gözleri çulluklar tarafından oyulan üç adam, kurbanını sabırla bekleyen ölüm meleği gibi birbirinden çok farklı kurgusal ve mitolojik kahramanlara gönderme yapan kişiliklerin, bedensel ve düşünsel hassasiyet anlarını anlatıyor.
Yazarın ilk eserlerini barındıran Mavi Köpeğin Gözleri, Márquez'in 1947-1955 yılları arasında yazdığı on iki öyküden oluşuyor. Kitap, tarzı, temaları, karakterleri ve bilhassa yazarın "Yüzyıllık Yalnızlık'a değişmem," dediği "Çullukların Gecesi" öyküsüyle bir Márquez şenliği.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%73,3
%20
%6,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.04.2015

sadece marquez´in sadık okurlarına

sadece marquez´in sadık okurlarına. ya da şöyle söyleyeyim. öncesinde okunacak çok marquez kitabı var. benim okuduklarım içinde en az sevdiğim. tabi ki yine güzel ama daha güzellerini okuduk yazardan.

19.04.2013

Güçlü üslübunun doruğa ulaştığı bir Marquez eseri. Birbirinden okunası on iki öykü. Büyülü gerçekliğin ustasından ´Yüzyıllık Yalnızlık´ tadında öyküler. Sadece ´Eva Kedisinin İçinde´ adlı kısa öyküsü için bile okunmalı.

08.11.2011

..

Her kitabında sizi başka bir büyük romancıyla tanıştıran,Yüzyıllık Yalnızlık ve Kırmızı Pazartesi hakkında yorum yapmaya çalışırken kelimelerinizin asla yeterli olamadığını düşündürten eşsiz bir yazar Marquez. Böyle düşündüğüm için bu kitabı okurken büyük bir hayalkırıklığı duydum. Büyük yazar mertebesine eriştiren sırrın olgunluk ve zamanla karışmış yetenek olduğunu bir kez daha farketmiş oldum. Anlamsız bir üslup, tatmin etmeyen kurgular, özü zayıf, gösterişten öte olmayan öyküler.Hiç beğenmedim,tavsiye etmiyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız