Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Kendisini kıta Avrupa'sının kökleşmiş ve kemikleşmiş alışkanlıklarından soyutlayarak, yeni tarz bir yaşama biçimi ve yeni tarz bir sosyete yaratmak hevesindeki Amerikan burjuvazisi, kendilerine Avrupa'dan geçmiş pek çok alışkanlığı küçümserken, aslında benzer bir hayatın içinde yaşadıklarını bilmiyorlardı.

Hayata bakışları da öyleydi. Bir kadın için en kötü evlilik dul kalmaktan daha iyiydi. Ama evlenilecek erkeğin duruşu, sosyal statüsü ve serveti, seçimleri zora sokuyor, bayanlar arasındaki rekabeti arttırıyordu.

May, Archer ile evlenmek konusunda çok istekliydi; Archer'ın kalbi ise Madam Olenska'daydı ve onun kocasından boşanıp kendisiyle evlenmesi için elinden geleni yapıyordu. Madam Olenska ise, ne servetten vazgeçiyor, ne de Archer'a duyduğu sevgiden...

Gizlice yapılmış anlaşmalar, kadınların ayak oyunları, gizli buluşmalar, küçük ama ayıp karşılanan tensel yaklaşımların gölgesinde var olmaya çalışan bir aşk... Ama kimin aşkı daha gerçekti?

Hem kıtalar ne fark ediyordu ki? Aşk, Amerika'da da Avrupa'da da aşktı...

Amerikan edebiyatının önemli kadın yazarlarından biri olan Edith Wharton, aşkın masumiyetini anlatırken bu yoldaki her türlü gizli kapaklı işi kabul edilebilir sayan Amerikan toplumuna da eleştiri getirmekten alamıyor kendisini. Pulitzer Ödüllü bu romanı okurken May'in acısını yaşayacak, Archer için endişelenecek ve Madam Olenska'nın durumuna şaşıracaksınız.

20. Yüzyıl Amerikan edebiyatının en önemli kadın yazarlarının başında gelen Edith Wharton, dünyadaki ününü Masumiyet Çağı adlı kitabına borçludur. Yayınlandığı andan itibaren artan bir şekilde ilgi görmüş olan bu kitap yazarına Pulitzer Edebiyat Ödülünü de kazanmıştır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 334

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 233

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Bilek Yayınları

 

Ödüller

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Roman dalında 1921 Pulitzer Ödülü’nü kazanan Masumiyet Çağı, Wharton’un Paris’te bire bir yaşadığı 1. Dünya Savaşı’nın ardından gelen parçalanmış dönemde yazılmıştır. Çelişik duygular besleyen baş kahraman Newland Archer, iyi eğitimin doruk noktasını temsil eder. İç Savaş sonrası New York toplumunda türünün son örneğidir. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%69,2
%15,4
%0
%7,7
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.04.2018

Masumiyet Çağı

Evet başlara karakterleri akılda tutmak zor. Bir de insanlar arası ilişkiler çok tuhaf. Sosyete ilişkileri kuralları garip. Amerikan toplumunun 19. yy sonlarında durumu. Kontes Olenska niye evli kalmak zorunda ve niye boşanmak istediği için ayıplanıyor.

19.11.2015

Karakter Kalabalığı

Kitabın girişinde o kadar kalabalık bir sahne anlatılıyor, o kadar çok karakterden bahsediliyor ki kimin kim olduğunu anlamak için gerçekten kafanızın bomboş olması gerekiyor sanırım. Ayrıca isimlerin çoğunun da birbirine benzemesi cabası. Kitabı 3 kere denememe rağmen birinci bölümden öteye geçemedim çünkü kimin kim olduğunu kafamda oturtamadım. Yoğun iş hayatı içerisinde okunacak bir kitap olmadığını düşünüyorum. Belki devamında harika bir aşk hikayesi anlatılıyordur ancak bunun için sabretmek gerekiyor sanırım.

03.02.2013

Ah Archer!

Jeffrey Archer´a hem kızdım, hem acıdım. Müthiş derin bir aşk hikâyesi... Filmi de yapılmış izlemek istyorum. Ve ikinci kez okunacaklar listemde... Herkese tavsiye ederim...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.