Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Martin Eden Kitap Açıklaması

Dünyadaki en büyük trajedi nedir? Hayattaki en büyük tutkunuzu bulmak mıdır yoksa onu yitirmek mi?

Jack London’ın yarı otobiyografik romanı MARTIN EDEN, yazarlık uğruna hayatını ortaya koyan genç bir denizcinin öyküsünü anlatır. Martin Eden, Ruth Morse’u gördüğü ilk andan itibaren ona derin duygular beslemeye başlar. Ruth yüksek bir statüye mensup zengin bir çevreden gelmektedir ve ailesi onun fakir bir işçiyle evlenmesine razı olmaz. Martin için artık âşık olduğu kadına ulaşabilmenin tek yolu yazar olarak saygın bir yere ulaşabilmektir.

Büyük maddi imkânsızlıklar içinde akıl almaz bir hırsla ve tutkuyla yılmadan gece gündüz çalışır, öğrenir, yazdıklarını yayınevlerine yollar ve defalarca reddedilir. Sonunda başarır. Girmek için can attığı burjuva çevrelerin dikkatini çeker. Ancak oturmak için can attığı o masalardaki insanların ne kadar sığ ve sahte olduklarını fark edecektir.

Bireysel bir devrimi konu alan MARTIN EDEN klasikler arasında bugün hâlâ kalıcılığını koruyor.

 

Puanlamalar
%20
%50
%30
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.07.2020

muhteşem

hayatımda önemli bir yeri olan olağanüstü bir kitap

21.04.2020

Ahmet Rıza Güner

Yaşamı sadece bir noktada yakalamaya çalışmak. Ve hedefe vardıktan sonra da yaşamın anlamını yitirmesi. Hırsın insanın gözlerini kör etmesi. ...Biraz felsefe, biraz aşk. Etkileyici bir roman.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.