12,0 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mars'a Yolculuk Kitap Açıklaması

 

Teknolojinin şaha kalktığı yakın bir gelecekte, tüm dünyayı yerinden oynatacak olaylar yaşanmaktadır. Böylesine heyecan verici sahnelerden oluşan bu romanda, bir yandan Mars’a yolculuk yapmanın hazırlık safhası bilimsel olarak tüm teferruatıyla anlatılır bir yandan da eş zamanlı ilerleyen olaylar silsilesinde başkarakter Profesör Fikret Kızılkum’un çeşitli adalarda, ülkelerde ve topraklarda çeşitli insanlarla maceraları anlatılır.  Ankara’dan Londra’ya, Washington’dan Panama Kanalı’na, Kuzey Kıbrıs’tan Midilli Adası’na ve son olarak, Dünya’dan Mars’a uzanan geniş yelpazeli bir yolculuğun atlasıdır Mars’a Yolculuk. Mars üçlemesinin ilkini oluşturan Mars’a yolculuğun bu hazırlık safhası; tarihten siyasete, felsefeden eğitime, ekonomiden coğrafyaya, kimyadan jeolojiye, müzikten fiziğe, biyolojiden astronomiye, edebiyattan sinemaya bağlanarak ve diğer disiplinler arası alanlarla ilişkilendirilerek anlatılmaktadır. Cesaretinizi kaybetmeyin;  bu mukaddes görevi inşallah özveriyle yapmaya devam edersiniz. Ülkemiz adına ben size minnettarım. – Prof. Dr. Aziz Sancar (Kuzey Carolina Üniversitesi) Romanınızda bana da yer verdiğiniz için teşekkür ederim. En kısa zamanda okuyacağım. – Prof. Dr. Mete Atatüre (Cambridge Üniversitesi)

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.02.2022

Son derece başarısız

Sıfır yıldız olmadığı için bir yıldız vermek zorunda kaldım. On dokuzuncu yüzyıl sonlarında, Jules Verne zamanlarında yazılmış bir roman olsa belki bir yıldızı hakederdi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.