Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Mahalleden Arkadaşlar Kitap Açıklaması

 


Tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı 90'lar… Belki de çocukların "çocuk"olduğu, "çocuk gibi" oynadığı son yıllar… Küçükçekmece'nin küçük bir mahallesinde kendisine idol olarak gördüğü "mahallenin reyisi" İsmet'in gözüne, dahası çetesine girmek için bin bir takla atan Selçuk'un, bu uğurda iki arkadaşıyla birlikte çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin mizah dolu hikâyesi… Kardeş Payı, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi unutulmaz film ve dizilerin senaristi Selçuk Aydemir, 9 yaşındaki bir çocuğun para kazanmak için bulduğu akıl almaz yöntemleri, yediği kazıkları, hayal kırıklıklarını, başarma hırsını ve bu hırs uğruna yaşadığı trajikomik anıları yine 9 yaşında bir Mahalleden Arkadaşlar, bakkalı, camisi, tozlu sokakları, terk edilmiş evleri, tatlı rekabetleri, has abileri, dırdırcı kadınları, fırlama çocukları, Amigaları, renkli civcivleri, fragmanlı sinemaları, halı saha maçları ile 90'ların mahalle hayatına kısa bir zaman yolculuğu vaat ediyor.

"Hey gidi günler…" demek de, "Bak, bunu ben de hatırlıyorum," demek de, "Ayy, bunu biz de yapmıştık!" demek de serbest. Selçuk Aydemir'den eğlenceli, heyecanlı, doludizgin akan bir kitap…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sayfa 6

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.03.2019

Mahalleden Arkadaşlar

Yaptığı dizilerden dolayı zaten büyük bir beğeni toplayan Serkan Aydemir, kaleminin ne kadar eğlenceli ve okunabilir olduğunu bu kitabıyla bizlere kanıtlamış. Aslında kitap hakkın da incelenecek çok bir detaya girmeye yok. Çocukluk anılarınızın canlandığı, o anıları oynatırken kitapta anlatılan sahneler de yer yer kendinizi konumlandırabileceğiniz ve keyif alarak okuyacağınız bir eser.

05.11.2017

Herkes okumali

Hayatımda ilk defa bir kitabı okurken bu kadar güldüm.Muhteşem olmuş Selçuk Aydemir'in ellerine sağlık

12.09.2017

Servisteki herkes beni deli sanıyor

Alıp okuyacak olanlara ben buradan bir uyarı vereyim de, arkadaşlar alacaksanız gidin kimsenin olmadığı bir kuytuda okuyun.Mesela eşim gece okudu sabaha kadar bitirdi, hiç rezil hallerini görmedik. Ben ne yaptım, iş servisinde okudum, yeni başladığım iş yerinde servis beni deli sanıyor. Ağladım ay ağladım. içime içime gülmekten hüngr hüngür ağladım. özellikle "mahallenin bebesi" tadında yaşamış arkadaşlara önerim rezil olmayacağınız yerde okumanız yönünde. ha ben ne yapıyorum derseniz, şimdi de "Liseden Arkadaşlar"a başladım. Battı balık yan gider... Ne yapalım kitap komikse, gülmeyelim mi,
Selçuk Aydemir sağolsun varolsun hep olsun ya... (İnşallah üniversiteden arkadaşlar, beyaz yaka arkadaşlar, setlerden arkadaşlar, eş dost, vırt zırt diye devamı gelir, ne yasanız okur, TV olmayan evimizde ne çekseniz ordan burdan bilgisayardan telefondan izleriz.)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.