4,5/5 - 9 Kişi Yorum Yap
27,3 TL
42,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Mağaradakiler Kitap Açıklaması


"Bu Ülke"nin müstağriplerinden, münzevi ayrınlarından ve "Umrandan Uygarlığa"nın araftakilerinden sonra şimdi de karşımızda "Mağaradakiler" var. Aslında mağaradakilerin pek azı. "Önce kişiler, sonra mefhumlar, sonra fotoğrafların asılları"... "Çarpık, güdük ve yerine oturmamış düşüncemizin kurşun kalemle çizilmiş bir taslağı". Cemil Meriç eserini şu satırlarla sunuyor okuyucusuna: "İnsanlık aynı sefil putlara tapan bir şaşkınlar kafilesi. Hakikatte mağaranın içi de, dışı da bir. 150 yıldır bir gölgeler aleminde yaşıyoruz. Kitap, kendi insanından kopan aydının trajedisi. Amacı yeraltı mağarasına bir parça aydınlık getirmek...Sayfa Sayısı: 287

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar
%88,9
%0
%0
%0
%11,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.05.2019

Entelektüel

Türk Edebiyatinda deneme türünün en basarili temsilcisi olan Cemil Meric, bu kitabinda hem düşünmeniz için bir çok kaynaktan alıntı yaparken hem de kendi fikirlerinizi oluşturmanıza imkan sağlıyor. Bir ders niteliği taşıyan bu kitabı herkesin okumasını tavsiye ederim.

17.04.2001

Bence;
Yazar sağcılık ve solculuk kavramlarını ve değişik dünya görüşlerini çok iyi bir şekilde irdelemiş ve bunların ülkemizde nasıl algılanıp, algılanamadığını çok güzel bir anlatımla dile getirmiş.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.