4/5 - 2 Kişi Yorum Yap
32,0 TL
40,0 TL %20
Standart Teslimat : 01 Ekim - 05 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Linux Komut Satırı Kitap Açıklaması


Linux'cunun Alet Çantası!
Linux işletim sistemini öğrenmek isteyenler ya da bu sistem hakkında bilgisi olup da tecrübesini artırmak isteyen kişilerin en önemli sıkıntısı derli toplu bir kaynak bulabilmektir. Elbette internet üzerinde ya da basılı olarak birçok kaynak bulabilirler fakat güncel ve sade bir anlatımı olan bir başvuru kaynağı her zaman bulunamayabiliyor.

Bu kitap bu alandaki açığı kapatmak ve kullanıcıların ihtiyacını karşılamak adına hazırlandı. Kitapta olabildiğince sade ve net bir anlatımı tercih edildi. Daha çok Linux komut satırı, dolayısıyla Linux komutlarının kullanımını örneklendirmeye ve en işe yarar komutlar anlatılmaya çalışıldı. Linux işletim sistemini etkin kullanmak ve ayrıca siber güvenlik alanında ilerlemek isteyen kişilerin de Linux bilgisini pekiştirmek için bu eserin yardımcı olacağı inancındayız.

Kitapta Kali Linux dağıtımının kullanılması beni ilk cezbeden nokta oldu. Konu zenginliği ve sade-anlaşılır bir anlatım olmuş. "Herkes için" ifadesi bu kitap için tam yerinde olacaktır.
-İsmail Saygılı, Bilgi Güvenliği Uzmanı-

"Ülkemizdeki en büyük Türkçe kaynak eksikliklerinden biri tartışmasız Türkçe Linux kaynağıdır. Linux, birçok altyapı ve bütünleşik mimarinin bel kemiğini oluşturmasına rağmen kaynakların bu denli az oluşu, bu sistemleri doğru bir şekilde yönetemiyor olmamızın temel nedenini oluşturmaktadır. Kemal Hoca, bu eksikliği fark etmiş ve pratik yönelimli güzel bir kaynak hazırlamış. Gerek siber güvenlik gerekse de sistem uzmanlığı alanlarında çalışmak isteyen veya kendini bu alanlarda geliştirmek isteyen arkadaşlar için sürekli çantalarında bulunması gereken bir kaynak..."
-Eyüp Çelik, Siber Güvenlik Birim Yöneticisi&Siber Güvenlik Danışmanı, Cyber Security Delivery Manager&Cyber Security Consultant-

Bash ve Linux Komut Satırı
Düzenli İfadeler
(Regular Expressions)
Sed ve Awk
Vim Editör
Network Komutları
SSH Servisi
WGET ile Dosya İndirme
Zamanlanmış Görevler
LOG Dosyaları
Dosya İşlemleri
Disk İşlemleriSayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Abaküs Kitap

 

Puanlamalar
%50
%0
%50
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.