4/5 - 49 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,15 TL
25,93 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 19 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 20 Ağustos
Standart Teslimat : 21 Ağustos - 23 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Romanları çok satanlar listesinden inmeyen, ödüller alan, 30 dile çevirilen, sinemaya ve tiyatroya aktarılan Zülfü Livaneli, Leyla'nın Evi'nde her biri ayrı bir dünyadan gelen insanların hayatlarını bir İstanbul romanında kesiştiriyor...


Boğaziçi'nde Bosnalılar Yalısı'nda doğup büyümüş paşa torunu Leyla Hanım, yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu tarafından sokağa atılır ve mahallenin çocuklarından gazeteci Yusuf'un Cihangir'deki bekâr evine sığınmak zorunda kalır. Yusuf'un sevgilisi Rukiye ("sahne adı"yla Roxy), Almanya'da peep show'larda modellik yapmış, hip-hop tarzı müzik yaparak "yırtmaya" uğraşan bir Almancı kızıdır.


Leyla Hanım, yalının yeni sahipleriyle görüşmeye çalıştığı bir gün, Ömer Bey'in babası, Kadızade Konağı'nın emektar vekilharcı, dört kuşaktır konaklarda hizmetkârlık yapan bir aileden gelen Ali Yekta Bey ile tanışır.

Her biri ayrı bir dünyadan gelen bu insanların hayatlarının kesişmesi, onları hem kendilerini hem de birbirlerini değiştirecekleri, kimi zaman acılı kimi zaman eğlenceli bir sürece sokacaktır.


Leyla'nın Evi, bir yanıyla da "ev" üstüne bir roman: "Çünkü imparatorluk yıkılırken bütün Osmanlı tebaası acı çekti ve herkes birbirinin evine yerleşti."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 284

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 236

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar

%75,5
%12,2
%6,1
%4,1
%2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.06.2019

Bir kültür mozaiği

Türk toplumuna tarafsız bir bakış var .Kahramanlar özenle seçilmiş ,çok duru ve sürükleyici bir dille yazılmış bir roman. Okurken,; 'keşke  hiç bitmese' diyeceksiniz.

11.03.2019

Muhteşem bir eser herkes okumalı ve okutmalıdır

Boğaziçinde bir Bosnalılar Yalısı ve bu yalıda  doğup büyüyen paşa torunu Leyla hanımın hikayesi. Leyla hanım yalının yeni sahipleri tarafından yalıdan kovulunca çok farklı bir kültürde büyümüş olan   Rukiye ile yolları kesişir ve olaylar zinciri hikayeyi daha da sürükleyici hale getirecektir.

03.03.2019

ruhunuza şifa olsun

Livaneli'nin kitaplarını okurken kendinizi; hiç tanımadığınız, görmenize imkan olmayan insanların acılarına ortak olurken buluyorsunuz. İnsan kalabilmenin de gereği bu değil miydi zaten?  "Acı duyabiliyorsan canlısın, başkalarının acılarını duyabiliyorsan insansın." sözüne katılmadan edemiyorum. Bu kitapta evinden barkından edilmenin çaresizliğini son demlerine kadar yaşayan Leyla'nın, imtihanı babası olan Rukiye'nin ve Ali Yekta Bey'in hayat hikayelerinin şahidi oluyorsunuz. Her kitaplıkta olmasını, her yüreğe dokunmasını dilediğim bir kitap oldu. Islak elde durması mümkün olmayan kalıp sabun misali elimizden kayıp giden 'vicdan' ve elektrik varken mumla aramak durumunda kaldığımız 'insan sevgisi'...Bu iki duyguya nail olabilen herkesin ruhunda izler bırakacağına inandığım bir kitap oldu. Şifa olsun, sevgiler.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız