55,5 TL
Standart Teslimat : 05 Ekim - 08 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Leyl Kitap Açıklaması

 


"Biz de onu en zoruna hazırlarız." Leyl Suresi 10. Ayet
Şairler de pek uyumaz. Onlar da çoğunlukla gece çalışır; tıpkı katiller gibi. Aradaki fark, iş başındayken yorulan bir şairin uykuya dalma özgürlüğü varken, katilin böyle bir özgürlüğünün olmamasıdır. Katil, gecenin çökmesini ve rüzgârın esmesini bekler. Herkes uykuya daldıktan sonra silahını temizler, planını gözden geçirir.
Yazacağı bir mısra yoktur onun, değiştireceği bir yazgı vardır. Oysa bir yazgıyı silahıyla değiştirmeye niyetlenmiş bir katilin yazgısı, birkaç mısrayla değişebilir birden. Çünkü şiir bazen, silahtan daha öldürücüdür.
Ve aşk, insanı sınamak için ona Tanrı tarafından verilen karşı konulamaz duyguların en güçlü olanıdır. İnsanı şair de yapar, katil de.
Onlar, ya ölümsüz bir aşkın şairleri olacaklardı, ya da ölümlü olmaya baştan yazgılı aşkların katilleri...
Tanrı, en zoruna kimi hazırlamıştı?Sayfa Sayısı: 299

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nemesis Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.10.2013

aşk şair de yapar, katil de...

Leyl... yine Jale Demirdöğen´in eşsiz bir harikası...Aşkın karanlık yüzüne merhaba derken aslında büyüdüğünüzü hissettiren ve en zoruna hazırlayan bir roman...kesinlikle okunmalı...Hala Jale Demirdöğen ile tanışmadıysanız ve siz de bu aralar karanlıkla dost olduysanız hemen alın ve okuyun derim...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.