Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Leviathan Uyanıyor Kitap Açıklaması

 


Geleceğe hoşgeldiniz.

"Gelecek… tam da olması gerektiği gibi…"
The Wall Street Journal

"Gezegenlerarası sürükleyici bir macera."
Publishers Weekly

İnsanlık güneş sistemini Mars'ı, Ay'ı, Asteroit Kuşağı'nı ve de ötesini kolonileştirmiştir. Fakat yıldızlar hâlâ erişilmezdir.

Jim Holden Satürn'ün halkaları ile Kuşak'taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu birileri için uğruna cinayet işlenecek bir sırdır hem de Jim ile mürettebatının hayal bile edemeyecekleri bir ölçekte. Jim gemiyi oraya kimin ve niye bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır.

Dedektif Miller bir kızı aramaktadır milyarlarca kişilik bir sistemdeki tek bir kızı. Fakat kızın ailesinde para boldur ve parayı veren düdüğü çalmaktadır. İpuçları onu Scopuli'ye ve isyancı sempatizanı Holden'a çıkardığında Miller bu kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar.

Holden ile Miller'ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir ve şans onlardan yana değildir. Fakat Kuşak'ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir.Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.08.2014

Bİlimkurgu başlığ altında

Kitapta zorlaya zorlaya 100.sayfaya geldim bilimkurgu adı altında polisiye kitabı yazmış gibi,gereksz bir sürü gezegen ve şirket ismi gereksiz karakterler insanın kitaba odaklanmasını zorlaştırıyor...Nerde Stanislaw lem,en fazla 5 karaterle hiçbiri birbirine benzemeyen kaç kitap yazdı,onun yaptığı bilimkurgu,bunun yaptığı bilimkurgu öğeleri içeren polisiye(Bilimkurguya dair şeyler gezegenler ve gelecekte geçmesi)

05.06.2014

tek kelımeyle super

kıtap bılımkurgu hayranlarını fazlasıyla tatmın edecek duzeyde kurgusuda olagan ustu tek kelımeyle super bır kıtaptı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.