48,75 TL
Standart Teslimat : 12 Ağustos - 15 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Leviathan - Bir Din ve Dünya Devletinin İçeriği Biçimi ve Kudreti Kitap Açıklaması

 


Hobbes'un başyapıtı kabul edilen Leviathan, özellikle, bir "din ve dünya devleti"nin oluşturulamasında bireyler arası toplumsal sözleşmeye verdiği önem ve ahlak kurallarını tamamen laik ve doğal bir temele oturtuşuyla dikkat çeker. Hobbes, 1651'de yayımladığı bu kitabında, "Tanrı'nın buyrukları" olan doğa yasalarından yola çıkarak, ideal devletin oluşturulması yollarını gösterir; ayrıca hem dinsel, hem de toplumsal-eğitimsel gerekçelerle çağının üniversite sistemine eleştiriler yöneldir.Sayfa Sayısı: 465

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.02.2021

tavsiye ediyorum

okumanızı tavsiye ediyorum

02.12.2020

okunmalı

kütüphanede bulunmalı..güzel bir eser

14.08.2020

Devlete Doğru

Kitap, basitten karmaşığa doğru evrilen toplumların bir yandan kendi içlerinde eşitsizlik temelinde kademelenmesini bir yandan da reis,bey ve şefliklerin ortaya çıkışını irdeliyor. Timothy Earle, Amerikan Araştırmaları Okulunun şefliklerle ilgili yaptığı bir seminerin sonuçlarını çalışma arkadaşları ile birlikte derlemiş. Alanında iyi bir kaynak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.