Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Labirent: Ölümcül Kaçış Kitap Açıklaması

 


Thomas bir asansörde uyandığında hatırlayabildiği tek şey ismidir. Ailesini, evini veya oraya nasıl geldiğini anımsamamaktadır. Zihni bomboştur. Asansörün kapıları açıldığında Thomas kendini Kayran isimli, devasa taş duvarlarla çevrili geniş bir alanda ve burada yaşayan çocukların arasında bulur. Tıpkı Thomas gibi Kayranlılar da oraya neden ve nasıl geldiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri çevrelerini saran labirente çıkan taş kapıların her sabah açılıp her akşam kapandığı ve her otuz günde bir aralarına yeni bir çocuk katıldığıdır. Kimse Kayran'da kalmak istemese de kurtulmak imkânsız görünmektedir. Yine de Thomas'ın içinde bir his, çıkış yolu bulabileceğini söylemektedir. Ama bunun için zihninin derinlerinde yatan sırları açığa çıkararak labirentin gizemini çözmesi gerekecektir.

"Açlık Oyunları gibi distopik hikâyeleri sevenler Thomas'la birlikte Kayran'da maceraya sürüklenecekler."
-School Library Journal-

"Dashner gizemli, kışkırtıcı, yaratıcı ve sürükleyici bir romanla karşımızda."
-Barnes&Noble-

"Akıcı anlatımı, akla gelen sayısız soruyu adım adım cevaplaması ve bitmek bilmeyen gerilimiyle Dashner'ın sürükleyici macerası kaçınılmaz sona doğru ilerlerken sizi merak içinde bırakacak."
-Publishers Weekly-

"Dashner hikâyeyi ustalıkla kaleme alarak inanılmazı gerçekçi kılmayı başarıyor. Elinizden bırakamayacak ve devamında neler olduğunu öğrenmek için sabırsızlanacaksınız."
-Kirkus Reviews-

"Sayfalar boyunca bir tehlikeden diğerine sürüklenirken kitabı elinizden bırakamayacaksınız."
-Kiss The Book-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.03.2019

mükemmel

Kesinlikle okuduğuma pişman olmadım. Çok sürükleyici ve her sayfada, diğer sayfada ne olucak diye heyecandan ölüyordum. 2. kitaba gelir gelmez başlıcam. Kesinlikle Okuyun.

20.11.2015

Klişe

Aslında azıcık okuma geçmişi olan biri için klişe, hele distopya severler için. Bu seride önceden okuduklarımdan o kadar çok şeyler buldum ki.. Açlık Oyunları, Yoklar serisi, Shingeki no Kyojin...Hele Shingeki..! Izdırap verenler resmen titandı gözümde :D Sonlara doğru da artık distopya klişesine bağlasa da diğer serileri hatırlatması azaldı...Anlatıma gelirsek, bazen nedense paragrafların bile çok ´ayrı´ olduğunu düşündüm... Yetersizdi.. Ama bu konuda toparladığını söyleyebilirim. Bana distopyaların o ´kötücül´ duygularını hissetiremedi, sanırım olaydaki belirsizlikler yüzünden... Sonraki kitaplarda toparlar diye düşünüyorum. Distopyayla çok içli dışlı olmayanlar için ideal. Filmlere gelirsek, seriyi okuduktan sonra izleyebilirim ve izlemeyen için de önceliği kitaba vermelerini öneririm.

24.07.2015

Bilinmezlik

Son derece sürükleyici ve sizi hep merak duygusu içinde bırakan harika bir roman. Bilinmezlik hissini son noktaya yaşatmış yazar. Kesinlikle okuyun.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.