57,8 TL
Standart Teslimat : 28 Eylül - 01 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kuzey Kitap Açıklaması

 


Yokluğun bilincinden söz edemeyiz. Âşık, sevgiliyi tanımadan önce içinde bulunduğu yokluğun farkında değildir. Oradan çıkıp varlığa ermesi, kendini bilmesi ancak severek mümkün olur. Varoluşun başı döndürmesi bundandır, yıldızlı gökyüzü gibi, insanın aklını alır.

"Aşkı tattıktan sonra sevgilisini kaybeden âşığın içine düştüğü yalnızlık ise gerçek yalnızlıktır. Bu, Tanrı'nın evreni yaratmasından önceki yalnızlığı gibi yokluktan değil, varlıktan doğar. Önce varlığa ermiş, sonra yitirmiştir. Nasıl ki Tanrı evreni yok edip artık yalnızlığa geri dönemezse, âşık da geri dönülmez bir yerdedir. Aşk sayesinde kendini var etmiştir, ama kendi varlığının Tanrısı değildir, çaresizliği, acıları buradan gelir."Sayfa Sayısı: 309

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.07.2020

Seli do yani

Kuzey'i okumak, bir masalın kahramanı olmak gibi. Harika bir deneyim, tavsiye ederim ısrarla...

16.11.2019

BURHAN SÖNMEZ

BURHAN SÖNMEZ okumak bir ayrıcalıktır.

08.03.2019

DEMET TAŞTEMİR

Kuzey bize iyi ile kötünün iç içe olduğu, gerçek ile rüyaların birbirine karıştığı, cevaplardan çok soru işaretlerinin yer aldığı bir Dünya sunar. Kuzey, aslında varılan bir noktadan ziyade bir yolculuktur. Aslem'in oğlu Rinda'nın yolculuğu... Kuzey'de anlatım oldukça geniş bir alana yayılmış, tasvirlerle dolu ve her bir karakterin ayrı bir hikayesi var. Onu okudukça siz de bir karakterin değil birçoğunun düşüncelerine ve yaşamına tanıklık edeceksiniz. Gerçeği bir rüyadan ayırt edemeyecek, iyi ile kötüyü var eden şeyin ne olduğu üzerinde saatlerce düşüneceksiniz. Gerçek yalanın aksi değil, bilinmeyenin keşfidir der Abbas Kiyarüstemi. Bu kitapta da gerçeğin sizin yarattığınız şeylerden farklı olmadığını göreceksiniz. Birbirinden farklı hikayeler ile masalsı bir dünyaya kapılarını açan Kuzey, gökyüzü kapısını aralayarak yıldızlara ulaştıracak sizi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.