14,85 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kütüphanemi Toplarken Kitap Açıklaması

 

Çağımızın en yaratıcı okurlarından ve en kitapsever yazarlarından Manguel'in kütüphanesinin içtenlikle ve sevecenlikle anlatılmış bir hikâyesi.

Her kitap yaşantımızın yakaladıklarını bütünüyle elde tutmanın imkânsızlığını itiraf eder niteliktedir. Gelmiş geçmiş bütün kütüphanelerimizse bu başarısızlığın anlı şanlı bir kaydıdır.

Manguel, bürokratik bir pürüz yüzünden uzun yıllardır yaşadığı Fransa'dan ayrılmak zorunda kaldığında, 35 bin kitabını sığdırabildiği kütüphanesinden de ayrılmak zorunda kalır. Kitapların ayıklanma, kolilere doldurulma ve nakil süreci, çoğunu belki de bir daha görememe ihtimali, gitgide boşalan raflar ona bu kısa ağıtı esinletir.

Kütüphanemi Toplarken okuru kütüphanelerin tarihi, sözlükler, sözlük yazarları, rüyalar ve anılar hakkında hoş anekdotlar, sıra dışı düşünceler ve çağrışımlar arasında renkli bir yolculuğa çıkarıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.01.2021

Manguel Adasına Yolculuk

Kitaplarının çoğunda okuyucuyu meraka sürükleme ve şaşırtma yöntemini seçen Alberto Manguel, bu kez otuzbeş bini aşkın kitaptan oluşan kütüphanesini toparlarken yaşadığı duyguları okuyucusuna bir ağıt şeklinde aktarıyor. Bu aktarma sırasında rastgele seçtiği kitapların içeriği hakkında yorumlarını da "Arasöz" ler halinde kaleme uygun görmüş. Yaşamı bir kitap içeriği gibi algılayan Manguel çocukluğundan başlayarak, gençliği ve yazarlık erişkiliği dönemlerinde okuduğu söz konusu kitaplar hakkındaki düşüncelerini çarpıcı bir şekilde gözler önüne sergiliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.