4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,2 TL
20,0 TL %24
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Will Rabjohns her şeye sahipti: Yakışıklıydı... Zengindi... Dünyanın en ünlü doğal hayat fotoğrafçısı olarak saygı görüyordu. Ama Will, aynı zamanda hayaletlerle boğuşan bir adamdı. Bir yandan hayatını sanatı için tehlikeye atarak, vahşi doğanın saf tragedyası ile acımasılığını fotoğraflarında yakalıyordu. Bir yandan da doğa dışı/üstü yaratıklara karşı ayakta kalmaya çalışıyordu. Bir insanın kişisel erotizmini, doğaüstü alanlara kadar yansıtan bir mücadelenin de yanı sıra...

Will Rabjohns, bir kutup ayısının pençelerinde ağır yaralanarak girdiği komada çocukluğunun merkezi olan bir anıyı yeniden yaşar. Ona doğanın kalbinde yatan gizemi gösteren eski ve korkunç güçlerle yeniden buluşur. Ve eğer uyanırsa geçmişindeki karanlıkla yüzleşmeyi gerektiğini anlar. Bu savaşı yalnızca kendi ruhu için değil, bütün bir gezegenin ve yaşayan her canlının ruhu için vermesi gerekecektir.

Nefes kesici... Günümüz kurgu edebiyatının en başta gelen yazarı
- Locus-

Clive Barker, çoğumuzun hayal etmeye bile cesaret edemeyeceği korkular hakkında yazıyor.
-Rampsey Campbell-Sayfa Sayısı: 582

Baskı Yılı: 2001


Dili: Türkçe
Yayınevi: Maceraperest Kitaplar

 

Puanlamalar

%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.09.2006

Gizem Ve Fantazi

Ünlü bir doğa fotoğrafçısı olan eşcinsel Will Rabjohns, kariyerini yok olmanın eşiğindeki türleri fotoğraflayarak geliştirmiştir. Genç adam ortadan yok olmakta olan bir türün-bir kutup ayısının-pençelerinde ölümün eşiğinden dönmüş ve komaya girmiştir. Will komada bulunduğu sürede çocukluğunda yaşadığı bir deneyimle boğuşmuştur. Kendine gelir gelmez çocukluğundan miras kalan hayaletlerin peşine düşecektir. Yaşam ve ölüm, ölümsüzlük ve ölüme duyulan özlem üzerine bilinçaltına yapılan görkemli bir yolculuk okuduğum. Barker okumaya devam edeceğim.

02.03.2004

sadece yazmış olmak için yazılımış bir kitap

Korku ve fantastik öykü bana göre bir sanat. Bunu en iyi başaranlar da bu ruhu içinde hissedenler. Maalesef Clive Barker sadece korku yazmış olmak için kitap yazmış. Acaba yanılıyor muyum diye ikinci bir kitabını Kabal'ı da okudum. Ben de uyandırdığı duygu aynı oldu. Yazmış olmak için yazmak. Stephen King'i de abartılarından dolayı esefle kınadığımı söylemek zorundayım. Bu şekilde kendi ününü lekelemiş.  

31.03.2001

Öncelikle kitabın kurgusunda gözüme çarpan bazı eksiklikler oldu ve kitabın flashbackleri pek iyi bağlanamıyor. Clive Barker'ın yoğun erotizmi bu kitapta eşcinseler bile olmak üzere çok ağır. Yine de kitap okuyucuyu korkutmasıyla değil, güzel tasvirleriyle öne çıkan bir kitap; tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız