Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Catrass Kıtası'ndaki her şey madenlerden on beş gizemli zümrüdün çıkarılmasıyla başladı. Taşıyıcısını halkıyla birlikte refaha kavuşturan ve çoğalıp güçlenmelerini sağlayan bu zümrütler, konsey başkanı tarafından çeşitli ırklara eşit şekilde paylaştırılmıştı.

Barışçıl atalarının aksine ihtiraslı ve katil ruhlu olan Mebraz, kendisine zümrüt vermeyen konseyden ve tüm kıta halkından intikam almak ve kıtaya hükmetmek için hazırlık içindeydi. Saf gönüllü, barışsever Aranth halkını ucube mankurtlara çevirmekle başladı işe. Sırada kan emici kurt ırkı Wugor'luları yanına çekebilmek için çirkin kraliçe Ewona'yla evlenmek vardı. Ardından çeşitli entrikalarla perde ayaklı Kuzanil halkını ve birden fazla zümrüde sahip insan ırkını saflarına çekmeyi planlıyordu.

Öbür tarafta da Catrass Kıtası Konsey Başkanı güzeller güzeli Troya Atren vardı. O da boş durmuyordu tabii. Zümrüt sahibi konsey üyelerini çağırarak büyük bir ordu oluşturmak için çalışmalara başladı.

Mebraz'ın vahşi savaşçılarına karşı koyabilecek bir orduya sahip olabilecek miydi? Konsey üyelerini tek yumruk hâlinde tutabilecek miydi? Krachell Yıldız Kılıcına sahip olması savaşı kazanmasına yetecek miydi? "Yıldızları söndüren şey nedir?" bilmecesini çözüp savaşı kazanmasını sağlayacak olan Mowjas bitkisine ulaşma çabası nasıl sonuçlanacaktı?

Peki ya o İspanyollar? Onlar neyin nesiydi? Nereden ve nasıl gelmişlerdi? Bu kıtada ne işleri vardı?

Kutsal Cesaret -İlk Hamle- kişileriyle, olaylarıyla, doğa ve mekân tasvirleriyle harika kurgulanmış fantastik bir roman. İyilerle kötülerin iktidar mücadelesinde bir sürü denklem ve yüzlerce soru işareti… Berrak dili, akıcı anlatımı ve ilginç olaylar zinciri sayesinde bir çırpıda okuyacağınız bir eser.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kanes Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.