152,0 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
Bu üründe kargo bedava!

Kutadgu Bilig - Kutulu 3 Kitap Takım Kitap Açıklaması

 


Karahanlı ve İslam devri Türk edebiyatının ilk büyük eseri olan Kutadgu Bilig, Yûsuf Hâs Hâcib tarafından Balasagun'da yazılmaya başlanmış, 1069-1070'te Kâşgar'da tamamlanmış ve Doğu Karahanlı hükümdarı Tavgaç Buğra Kara Han Ebû Ali Hasan bin Arslan [v. 1103]'a takdim edilmiştir. Kutadgu Bilig'de esas konu "hedef insan"dır. Bu hedef insan tipi, cemiyet içine yerleştirilir, fertlerin birbirleriyle ve devletle olan münasebetleri ele alınır. Eser hem içtimaiyat hem de siyaset ilmi ile ilgili bir eserdir. "Devletli olma bilgisi" manasına gelen Kutadgu Bilig, ıstılah olarak siyasetname manasını kazanmıştır. Eserde, cemiyetteki muhtelif tabakalar ve meslek mensuplarının sahip olması gereken vasıflar, uymaları gereken hâl ve hareket tarzları enine boyuna anlatılır. Eski Türk bey ve hanlarından sık sık vecizeler aktarılır, atasözleri ve halk şiirlerinden parçalar örnek olarak verilir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2016


Dili: Osmanlıca
Yayınevi: Türk Dil Kurumu Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.02.2017

Kitabın yazım dili

Almak isteyenlere önemli bir uyarı: kitabın basım dili Osmanlıca,g ünümüz Türkçesi değil. Ben dikkatsizlik ettim aldım ürünü açınca fark ettim. Görüntü itibariyle evladiyelik bir ürün, çok şık ve kaliteli ama okuyamadıktan sonra bir manası da kalmıyor...

11.04.2016

Fiyata baskı mı etki ediyor?

Merhaba, Bu fiyatlamadan anladığım kadarıyla eser kalın mukavvaya deri kaplama ve kalite hamurdan sayfalardan oluşuyor? Doğru mu anlıyorum? A.B.D.´ de dünya klasiklerinin basımını yürüten ve bu tarz baskıları 75 USD den başlayan fiyatlarla satan Easton Press Yayınevi´ den çıkma 170 kitaplık bir kütüphanemiz var. Açıkçası okumaya kıyamıyoruz. Evladiyelik bir kalitede basıyorsanız bunu ödemeye değiyor. Ama elde dolaştırılabilecek gibi değiller. Bence standart hamurdan da basım yapılmalı.

29.03.2016

Kar amacı gütmeyen!

Şurada yanılıyorsunuzÿ;
TDK,devlet kurumu değil!Atatürk´ün mirasıyla idare edilen kurum,yöneticileri reis-i cumhur tarafından atanır!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.