4/5 - 193 Kişi Yorum Yap
26,13 TL
39,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 17 Temmuz
Standart Teslimat : 18 - 22 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kuşlar Yasına Gider

Yeni Türk edebiyatının en güçlü kalemleri arasında gösterilen Hasan Ali Toptaş, 2016 yılında yayımlanan Kuşlar Yasına Gider romanı ile hüznü ve şefkati en saf haliyle yüreklere işliyor. Ana tema olarak baba-oğul ilişkisi üzerinde ilerleyen roman, ağır ve dokunaklı hikayesine rağmen suda yürürcesine zarif diliyle okurlarına benzersiz bir keyif sunuyor.

Roman, iki varış noktası arasındaki ve yaşam çizgisindeki yolculukları ustaca kurgulanmış bir olay akışı ile bir araya getiriyor. Tekrarlara dayalı şiirsel anlatımıyla öne çıkan bu yapıt, karakteristik üslubu sayesinde kahramanların tüm duygularını kalbinizin derinliklerinde hissetmenizi sağlayacak.

Toptaş’tan Hem Beklentileri Karşılayan Hem de Şaşırtan Bir Yapıt

Kuşlar Yasına Gider’in odak noktasında, ömrünün son dönemini yaşayan Aziz Bey adındaki hasta bir adam yer alıyor. Anlatıcı olarak ise okurları Aziz Bey’in oğlu karşılıyor. Olaylar ve iç hesaplaşmalarla şekillenen kurgu; rüyalar ve türkülerle zenginleşerek derin bir boyut kazanıyor. Daha önceki eserlerinde sanatsal bir dil kullanan Hasan Ali Toptaş, bu romanında daha sade bir dil benimseyerek okurlarını şaşırtıyor. Sevenlerinin karşısına bu kez alışılmadık bir anlatım ile çıkan yazar, eşsiz satırları ile yine de kalemine duyulan özlemi tüm gücüyle karşılıyor.

Yaşam ve Ölüm Arasında Bir Yol

Kitapta Aziz Bey, gençliğinde sahip olduğu minibüslere tutku ile bağlı, çalışkan bir baba olarak anlatılıyor. Ancak sonrasında tüm minibüslerini elden çıkararak tır şoförlüğü yapmaya karar veriyor. Uzun yıllar boyunca ülkeler arası çalışan ve ailesini nadiren gören baba, talihsiz bir kaza sonucu tek bacağını kaybediyor. Romanda şimdiki zaman olarak ele alınan olaylar ise bu kaybın ardından başlıyor.

Anlatıcı, babasının sürekli kötüye giden durumuna bir çözüm bulmak amacıyla onu kendi yaşadığı şehir olan Ankara’ya getiriyor. Ancak şehirde huzursuz olan Aziz Bey, oğluna memlekete geri dönmek istediğini söylüyor. Oğlu her ne kadar ikna etmeye çalışsa da Aziz Bey bu kararından dönmüyor. Ve en sonunda baba-oğul, memlekete dönmek için yola koyuluyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Yayımlandığı yıldan bugüne büyük ses getiren Kuşlar Yasına Gider’i hala okumadıysanız daha fazla geç kalmayın, bu eşsiz yapıtı siz de kütüphanenize ekleyin. Cazip fiyatların yanı sıra sepete özel avantajlardan yararlanacağınız ayrıcalıklı bir alışverişin keyfini sürün! 

 

 

Puanlamalar

%56,5
%21,8
%8,8
%6,7
%6,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.07.2020

Kuşlar Yasına Gider

Çok akıcı bir dille yazilmış. Kahramanların hareketleri; mimikleri oyle güzel betimlenmiş ki adeta bir film izler gibi gözünuzde canlandırabiliyorsunuz. Az konuşma; ama mimikler ve hareketler ile soylenmek istenenler söyleniyor. Nuri Bilge Ceylan filmleri gibi..

08.06.2020

Kitabı eşimle paylaşamadık

Çok iyi bir kitap. İlk sayfadan itibaren sardı bizi. Kitabı paylaşamadık ortaklaşa aynı anda okuduk.

07.06.2020

🌱

şaşırtıcı şeyler çıkacak sonunda derken olağanüstü sıradan bitti... Öte yandan gayet akıcı bir kitap..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.