Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kuşatılmış Yaşamlar Kitap Açıklaması

 


Bilişim sektöründesiniz. Çok gözde bir mesleğiniz var. İyi para kazanıyorsunuz. Temiz giyimli insanlarla dolu dev binalarda çalışıyorsunuz. Steril bir hayat sürüyorsunuz. Arkadaşlarınız var. Ancak, göğsünüze bir ağırlık biniyor zaman zaman; üzerinize bir karamsarlık çöküyor; bir dalga gibi. Bir eksiklik var.

Bankacısınız. Çok gözde bir mesleğiniz var. İyi para kazanıyorsunuz. Temiz giyimli insanlarla dolu dev binalarda çalışıyorsunuz. Steril bir hayat sürüyorsunuz. Arkadaşlarınız var. Onlarla bowling oynuyorsunuz, bankacılıktan söz ediyorsunuz. Akıllı olduğunuz için mutlusunuz. Ancak çok çalışmak zorundasınız. Öyle ki, kazandığınız parayı harcayacak vakit bulamadığınız oluyor. Her an biri yerinizi kapabilir. Göğsünüze bir ağırlık biniyor zaman zaman; üzerinize bir karamsarlık çöküyor; bir dalga gibi kabarıyor, yüreğinize vuruyor.

Reklamcısınız. İşletmecisiniz. Mimarsınız. Ya da bunların hiçbiri değilsiniz. Gözde bir mesleğe sahip olmak, televizyonlarda gördüğünüz insanlar gibi ışıl ışıl gülücükler saçarak steril yerlerde yemek yemek istiyorsunuz. Beyaz gömlekler giymek ve dizüstü bilgisayarla dolaşmak istiyorsunuz. Ve göğsünüze bir ağırlık biniyor. İsyan ve kıskançlık karışımı bir duygu boğazınızdan gözlerinize doğru yükseliyor Hayattan kopuyorsunuz bu anlarda, daha doğrusu, yaptığınız her şeyin insan hayatı karşısında ne kadar sonuçsuz, ne kadar anlamsız olduğunu hissediyorsunuz. Ve bir gün durumunuz bir sözcüğün içine hapsediliyor: Depresyon.

Kuşatılmış Yaşamlar, içimizden birinin alabildiğine sert öyküsü. Bir depresyon günlüğü.Sayfa Sayısı: 157

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.08.2002

Salinger'i sevdiyseniz tavsiye olunur....

Eğer Avrupa ülkelerinde ya da Türkiye'de büyük illerde yaşamışsanız gündelik hayatın sıkıcılığını, yabancılaşmayı, baskıyı görmemeniz, hissetmemeniz mümkün değil . Ve bunun bir romanda çözümlenmesi ve okunması o kadar kolay değil. Ama eğer polisiye ve özellikle seri cinayet romanları okuyucusu iseniz sizi birkaç güzel sürpriz bekliyor...
Seksin, demokratik ve baskıcı toplumlardaki yansımaları ve bir seri katilin doğuşuna sıradışı bir bakış .
J.D. Salinger'in Çavdar Tarlasında Çocuklar romanının zamanımıza uyarlaması diyebilirim.

22.12.2001

Bu kitaba verdiğim paraya üzüldüm. Hiç güzel bir kitap değil.

23.11.2001

Okunması çok sıkıcı bir kitap, sürükleyici değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.