5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
19,5 TL
30,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 - 21 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Kuş Bakışı kendinizle acımasızca yüzleşmeyi, yaşama yüksek bir tepeden bakabilmeyi gerektiriyor... Psikiyatriden edebiyata, siyasetten cinselliğe, aşk ve ihanetten depreme birçok konunun farklı karakterler üzerinden anlatıldığı bir roman... Hem hepsi "gerçek" hem de hepsi "toptan sahte" öyküler akıl bozukluğunun çarpık bakış açısından yansıyor. Bu nedenle romanı okurken sizin de bakış açınızı çarpıtmanız gerekiyor... Arızaları tam da arızanın kendisiyle anlatan roman."
Ümran Kartal (Radikal)

"Bir fal bakma mı? Değil, çünkü kurmaca oyunlarla hayallere dalmıyoruz burada. Bir günah çıkarma mı? Değil; içimizi yalanlarla boşaltıp rahatlatmıyoruz kendimizi, tam tersini yapıyoruz. Bir psikoterapi seansı mı? Değil; iyileşmek yerine yaralarımızı iyice deşip kendimizi yiyip bitiriyoruz, zıtlıkların birliğiyle dağlanıyoruz romanı okudukça."
İbrahim Altınsay (Virgül)

"Gizem var, dehşet var... Ama bütün bu karanlığın içinde neşe de var."
Serpil Gülgün (Milliyet Sanat)Sayfa Sayısı: 460

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Gönlümün yıldızı kaydı
İBRAHİM ALTINSAY
Kuş Bakışı Kaan Arslanoğlu’nun son romanı...
Arslanoğlu, benim en hoşuma giden romanı Öteki Kayıp’ın bir bölümünü, John Berger’dan pek önce, bir köpeğin gözünden, gözünden de öte beyninden ve yüreğinden anlatmıştı. Burada ise bir kuşu seçmiş, bir kargayı... Buradaki karga, Taviani Kardeşlerin Pirandello öykülerinden çektikleri Kaos’ta öyküleri bağlayan kargayı sadece seçim olarak hatırlatıyor. Orada karga sırf bir ara anlatıcıydı, burada ise aynı zamanda farklı bakan, anlamaya çalışan, yorumlayan, gagalayan, didikleyen bir göz.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız