0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
28,0 TL
35,0 TL %20
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Küreselleşme ve Sağlık Kitap Açıklaması


Bugünkü küreselleşme, dünyanın her yerinde sağlıkta hakkaniyet üzerinde olağanüstü bir etkiye sahiptir. Ancak, hiçbir kitap sağlık çıktılarındaki küresel eğilimler ile küreselleşme arasındaki ilişkiyi sistematik olarak analiz etmiş değildir. Bu kitap, Dünya Sağlık Örgütü'ne bağlı Sağlığın Sosyal Belirleyicileri Komisyonu bünyesindeki Küresel Bilgi Ağı (KBA) tarafından yürütülmüş olan çalışmaların bulgularını güncelleyip bir araya getirmektedir.

Kitaptaki bölümlerde ele alınan sorular şöyledir: Ticaretin serbestleşmesi sağlığın sosyal belirleyicilerini nasıl etkilemiştir? Küreselleşme gıda güvenliğini, beslenmeyi, su ve sanitasyona hakkaniyetli erişimi nasıl etkilemiştir? Bugünün küresel yönetişim yapıları, sağlıkta hakkaniyeti sağlığın sosyal belirleyicileri ile ilişkili olacak şekilde ne ölçüde dikkate almaktadır? Bu değerli çalışma, küreselleşme, sağlık ve sosyal politika ve sosyal bilimler içinde halk sağlığı üzerine çalışan araştırmacı ve öğrencilerin okuması gereken bir eserdir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsev Yayınları

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.