Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Hollywood ve Pentagon...Bir yanda hayal üreten gerçek bir sanayi, öte tarafta Savunma Bakanlığı...Hangi sıkı ilişkiler Amerikan gücünün sembolleri olan bu iki kurumu birbirine bağlıyor?

Jean-Michel Valantin birçok örnek göstererek ve filmleri analiz ederek Hollywood, Pentagon ve Washington üçgenindeki bağlantıların örtüsünü kaldırıyor, sırları ifşa ediyor.
Hollywood'un komediden korku filmlerine, bilim kurgudan savaş filmlerine kadar her tür yapımından örnekler sunan bu kitap, milli güvenilk konulu yapımlar üreten sinemanın aslında Amerikan stratejisinin temel bir aktörü olduğunu ortaya çıkarıyor.
Yazar, bir milli güvenlik vasıtası olan sinemanın çeşitli yapımlarla işlediği tehdit temel fikrinin sahneye konulduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nin askeri operasyonlarını ve stratejik tercihlerini haklı göstermeyi hedefleyen bir araç biçiminde karşımıza çıktığını vurgulamakta..Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Babıali Kültür - BKY

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız