Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Prof. Dr. Nurdan Aslan ve Doç. Dr. Nuray Terzi, Küresel Finans'ta, dünya finans piyasası konularını teorik ve uygulamalı olarak ele almakta; küresel finans sisteminin temel kavramlarını, gelişimini ve küresel finans sisteminin kurumlarını yeni boyutları ile işlemektedir. Günümüzün hızla gelişen piyasalarından türev piyasalara ayrıntılı biçimde yer verilmekte; forward, future, opsiyon ve swap işlemleri örnekler ile açıklanmaktadır. Finansal risklerden korunma (hedging) stratejileri, finansal risklerin yönetimi ve finansal kararlarda dikkat edilecek unsurlar ortaya konulmaktadır.

Kitapta ayrıca, küresel finans sisteminin makro ekonomik dinamikleri, sabit ve esnek kur sisteminde uygulanabilecek para/maliye politikaları anlatılmakta ve küresel piyasalarda karşılaşılan finansal krizlere modelleri ile birlikte açıklama getirilmektedir. Kitap, gerek teorik altyapısı gerekse pratik dünyadan örnekler ile küresel finans konularına ilgi duyan herkesin referans olarak yararlanabileceği önemli bir kaynaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Türkmen Kitabevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız