Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kur'an'ın Kökeni

Kur'an'ın Kökeni

Kur'an'ın Kökeni

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Berfin Yayınları , Yayınevi Genel Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

1999 Turan Dursun İnceleme ve Araştırma Ödülü'nü Muazzez İlmiye Çığ'la paylaşan Arif Tekin'in bu eseri ufkunuzda yeni bir pencere açıyor.

İnsanla birlikte varolan din olgusunu, en başından başlayarak değerlendiremezsek; dinin bugün vardığı noktayı kavrayamayız. Çok tanrılı dinlerden tek tanrılı dinlere doğru yürüyen evrimsel düşünce doğası gereği birbirinden beslenerek yürümüş, şekilenmiş ve sonrasına doğru evrimine devam etmiştir, edecektir de. Yaşamda hiçbir şeyin durağan olmayışına dinler de dahildir.

Arif Tekin, yüz elliye yakın dini kaynakçadan yararlanarak 'Kur'an'ın Kökeni'ni araştırırken, bulduğu gerçekleri insanlara, insanlığın geleceğine aktarırken, bilim adamı sorumluluğuyla hareket ederek belgeleri konuşturmuştur. Önemli olan doğruya varmaktır.

Arif Tekin bu çalışmasıyla dogmalara karşı çıkarak insanlığın yarını aydınlatan Hallac-ı Mansur, Galile, Bruno ve Turan Dursun gibi aydınlarımızın yarattığı zincirin bir halkasını daha oluşturmuştur.

Kur'an'ın Kökeni, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Bursa'da gerici kalkışmaya karşı söylediği, 'Bu din meselesi değil, dil meselesidir' tümcesinin ne kadar önemli ve yerinde olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Arif Tekin, Kur'an'ın Kökeni ile dine, dinlere dogmalarla değil, nesnellik bakıyor ve okurlarını aydınlatıyor.Sayfa Sayısı: 291

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Berfin Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 291

Dil : Türkçe

ISBN: 9789756680872


Yorumlar (3)

tavsiye edilecek bir kitap

cumhuriyet tarihindeki en önemli din kitabıdır.hatta islam dünyasında yazılan en önemli kitapların başındadır..hayatınızda bu kitaptan sonra ve önce diye bir durum olacak..

gördüğüm en iyi muhalif kitaplardan biri

yazarın kanıt olarak kullandığı argümanların hepsi islamın ciddi kaynakları.tarafsız okuduğunuzda kesinlikle bu soruları kendinize soracaksınız.arif tekin´ in yaptığı şey: evinizin arka odasındaki önüne gardrop koyupda hiç açmadığınız bir oda penceresini açmak

Muhteşem

Gerçekten harika ve derinlemesine bir kitap. Kur'an'daki ayetlerin, Muhammed peygamberin günlük ve özel yaşamında karşılaştığı ufak tefek olaylar üzerine nasıl da "iniverdiği", Kur'an'daki ayetlerin birçoğunun evrensel / tüm zamanlarla ilgili olmak bir yana, nasıl da Muhammed'in özel yaşamına ve ticaret / savaş ilişkileri ile ilgili sorunların çözümüne ilişkin ufak tefek olaylardan ibaret olduğu kaynaklarıyla ortaya konmuş. Bu kitabı okuduktan sonra pek çok konuda "aydınlanma" yaşayacaksınız ve manevi bakımdan hiçbir şey "eskisi" gibi olmayacak.