4/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 291

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

1999 Turan Dursun İnceleme ve Araştırma Ödülü'nü Muazzez İlmiye Çığ'la paylaşan Arif Tekin'in bu eseri ufkunuzda yeni bir pencere açıyor. İnsanla birlikte varolan din olgusunu, en başından ... Tamamını gör
21,9 TL
30,0 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


1999 Turan Dursun İnceleme ve Araştırma Ödülü'nü Muazzez İlmiye Çığ'la paylaşan Arif Tekin'in bu eseri ufkunuzda yeni bir pencere açıyor.

İnsanla birlikte varolan din olgusunu, en başından başlayarak değerlendiremezsek; dinin bugün vardığı noktayı kavrayamayız. Çok tanrılı dinlerden tek tanrılı dinlere doğru yürüyen evrimsel düşünce doğası gereği birbirinden beslenerek yürümüş, şekilenmiş ve sonrasına doğru evrimine devam etmiştir, edecektir de. Yaşamda hiçbir şeyin durağan olmayışına dinler de dahildir.

Arif Tekin, yüz elliye yakın dini kaynakçadan yararlanarak 'Kur'an'ın Kökeni'ni araştırırken, bulduğu gerçekleri insanlara, insanlığın geleceğine aktarırken, bilim adamı sorumluluğuyla hareket ederek belgeleri konuşturmuştur. Önemli olan doğruya varmaktır.

Arif Tekin bu çalışmasıyla dogmalara karşı çıkarak insanlığın yarını aydınlatan Hallac-ı Mansur, Galile, Bruno ve Turan Dursun gibi aydınlarımızın yarattığı zincirin bir halkasını daha oluşturmuştur.

Kur'an'ın Kökeni, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Bursa'da gerici kalkışmaya karşı söylediği, 'Bu din meselesi değil, dil meselesidir' tümcesinin ne kadar önemli ve yerinde olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Arif Tekin, Kur'an'ın Kökeni ile dine, dinlere dogmalarla değil, nesnellik bakıyor ve okurlarını aydınlatıyor.Sayfa Sayısı: 291

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Berfin Yayınları

 

Puanlamalar

%70,6
%11,8
%5,9
%0
%11,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

01.04.2019

KRONOLOJİSİ KÖKTEN HATALI, VARSAYIMLARI TÜMDEN UYDURMA BİR KİTAP BU...

Yazar, realiteden ve bilim insanı tarafsızlığından uzak bu dogmatik-komik kitapta kendi yanılgılarını kibirli bir didaktiklikle ortaya dökmüş. Gerek İslam'ın Tekil-Tümel Varlık Ontolojisinden gerekse diğer inançların kökeninden bütün bütün habersiz yazar, güya din karşısında, kendi epistemolojik yanılgılarını, fanatik bir perspektif üzerine kurduğu vehimlerini mesnetsizliği ve sayısız kronolojik hataları ile dayatmaya çalışıyor okura. Zaman ayrılası değil. Ciddiye alınası hiç değil.

05.02.2019

Ufuk Açıcı

Bu kitabı tek satın almayın Bilinmeyen yönleriyle Kur'an kitabı ile birlikte alın. Çünkü birbirlerini tamamlıyorlar. Arif Tekin Diyanet işlerinden emekli İmam. Arapçanın Gramerine hakim. Bu kitabı yazarken Bilinen İslam alimlerinin eserlerinden yararlanmış. Okuduktan sonra bir çeşit milat geçireceksiniz. Bir çok şeyi sorgulayacaksınız.. Kolay okunan akıcı bir kitap okumamak büyük kayıp..

31.03.2016

tavsiye edilecek bir kitap

cumhuriyet tarihindeki en önemli din kitabıdır.hatta islam dünyasında yazılan en önemli kitapların başındadır..hayatınızda bu kitaptan sonra ve önce diye bir durum olacak..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız