Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Kur'an'a göre din, Allah tarafından konan, korunan kozmik-ilahî ve evrensel bir realitedir. Bu realitede hüküm sahibi tektir: Yaratıcı Kudret yani Allah.... Peygamberlerin hem görevleri hem de büyüklükleri din koruyucu koyuculuğundan değil, Allah tarafından gönderilen dini tebliği etmelerinden kaynaklanır.
Din konusunun temel Kur'ansal perspektifi bu olduğu içindir ki, Cenabı Hak dinin adını da bizzat kendisi belirlemiş ve bu adın bile başka bir kuvvete nispet edilmesini önlemiştir.
Bu tespitin, yine Kur'an'ın beyanlarıyla bizi götürdüğü temel kabul şudur: Din adına hüküm ve söz yetkisi yalnız Allah'ındır ve Allah bu yetkisinden kaynaklanan verileri vahyin mesajları halinde Kur'an'da kristalleştirilmiş ve insanlığa "kuşkusuz, çelişmesiz, açık, kesin, detaylı" bir kitap göndermiştir.
(Önsöz'den)Sayfa Sayısı: 736

Baskı Yılı: 1999


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Boyut

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.11.2001

Yaşar Nuri Öztürk tek başına da olsa, toplumun karşısına yanlız başına çıksa da doğruları söylüyor. Unutmayın, bir zamanlar Hz. Muhammed de tek başına bir adamdı. Kitap, İslamiyet'in nasıl yozlaştırıldığını ayrıntısıyla anlatani çok emek verildiği hacminden bile kolaylıkla anlaşılan bir eser. Bu fiyata asla pahalı değil.

15.11.2000

Bu kitap mutlaka herkesin rahatlıkla alabileceği bir fiyata indirilmeli.

Yoksa ne yazık ki,halk okuyamadığı için, bu kadar güzel ve çok gerekli bir eserin yazılmasının bir anlamı kalmaz.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız