0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 400

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Bu mütevazı çalışmayı yapmamızın sebebi; Kur’an ölçeği içerisinde, Peygamber Efendimiz’in ahlâkî meziyetlerinin, mücadele azminin, tebliğ ve tebyin görevini yürütürken ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Bu mütevazı çalışmayı yapmamızın sebebi; Kur’an ölçeği içerisinde, Peygamber Efendimiz’in ahlâkî meziyetlerinin, mücadele azminin, tebliğ ve tebyin görevini yürütürken sergilediği sabır ve metanetinin, aile hayatına dair gösterdiği hassasiyetinin, topluma karşı üstlendiği sorumluluğunun doğru bir şekilde anlaşılmasına ve tanıtılmasına sağlamaya yardımcı olmaktır. Ayrıca onun evrensel nitelik taşıyan mesajlarını anlatırken ve uygularken takip ettiği yöntemlerini ve yaklaşımlarını ortaya koymaktır. Zira evvelemirde onun tutum ve davranışlarını doğru bir şekilde anlamanın ilk mercii Kur’an’dır.

Çalışmamızda, “Kur’an’da Hz. Peygamber’in Vasıfları”nı anlatan kavramlardan hareketle, onun mübeşşir, münzir, şâhid, üsve-i hasene, rahmet, raûf, sâdık, harîs, burhân, mütevekkil, emîn gibi özelliklerine de değindik. Yüce ahlakına, affediciliğine, sabrına, sehâvetine, şecaatine, nezâketine, tevazuuna, teslimiyetine işaret ettik. Yaşadığı toplumda tanındığına/bilindiğine, ümmetine düşkünlüğüne, şeriat sahibi olduğuna, tebliğinde ücret istemediğine, hidâyete erdirme kudretinde olmadığına, orta yolu izlediğine, hüküm verme yetkisine sahip olduğuna, inkârcılara ve münâfıklara boyun eğmediğine, hiçbir kimsenin hevâ ve hevesine uymadığına ve benzeri konulara yer verdik.

Asıl konumuz Kur’an’da Hz. Peygamber olduğuna göre, birinci kaynağımız Kur’an oldu. İhtiyaç duyuldukça tefsirlere müracaat ettik. Zaman zaman meselenin daha iyi anlaşılması için hadislere başvurduk. Böylece sünnet olmadan Kur’an’ın anlaşılmasının zor olduğunu tekrar teyit etmiş olduk. Kısmen İslam tarihi ve tefsir kaynaklarına da müracaat ettik.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız