4/5 - 1 Kişi Yorum Yap
13,18 TL
18,06 TL %27
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kur'an'a Göre Araştırmalar VI Kitap Açıklaması


Kur'an-ı Kerim'i anlamak için insanın peşin fikirlerden uzak ve sıyrılmış olması lazımdır. Bu sadece Kur'an için değil, herhangi bir kitap için de böyledir.

Bu peşin fikirlilik, dolu kapla pınardan su almak için gitmeye benzer. Su alamadan geri döner. Kabı boşaltmak, zihni müspet ve menfi fikirlerden arıtmak, Kur'an'ı anlamak için şarttır.

İnsanı yanıltan akıl değil, onun iradesi ve iradeyi yönlendiren istenci ve amacıdır. Bu düşüncemin Aristoteles'deki karşılığı şu şekildeydi:
"Akıl her zaman doğrudur."

Aristoteles, böylece aklın yanılmaz olduğunu kabul etmekle insanın yanılgılarının kaynağını aklın dışındaki yetilerde buluyor, buna ek olarak Aristoteles şunu diyor:
"Oysa istek ve imgelem (tahayyül) bazen yanılır, bazen doğru olabilir."Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Atay Yayınları

 

Puanlamalar
%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.02.2014

Serinin adı kuran araştırmaları ama!

Serinin adı kuran araştırmaları ama kuranla alakası olmayan kurana aykırı şeyler var.
1-dinin kaynağı dedikleri şey aslında dinin kaynağı denen şey tanrı tarafından bildirilen bilgiler yani kitaplar(kuran tevrat incil gibi)yani tektir ama burada hadis dedikleri sözler de  buraya girmiş
2 kitabın dili iyi değil söz dizimleri anlam sürekliliği taşımıyor ve bazen kopmalar oluyor

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.