3,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
16,9 TL
23,15 TL %27
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kur'an'a Göre Araştırmalar V Kitap Açıklaması


Öyle görülüyor ki, en zor iş ve en zor ibadet düşünmektir. Düşünen önce ilim yapar; ilim üzerinde düşünürse felsefe yapar. Düşünmek demek, felsefe yapmak demektir. Felsefe yapmak en zor sanattır. Felsefe okumak felsefe yapmak değildir. Sonra felsefe yapmak çoğunluğun anladığı gibi metafizik meselelerle uğraşmaktan ibaret değil, aynı zamanda herhangi sosyal, hukuki, siyasi, ahlâki bir meseleyi alıp felsefi biçimde tutarlı ve mantıklı bir şekilde açıklamak, yorumlamaktır.

Ben felsefeyi böyle anlıyorum. Bundan dolayı da insanları, düşünmeye alışsınlar, düşünme yetenekleri gelişsin, hem Allah, hem kâinat, hem de kendileri üzerinde düşünsünler de düşünen insan olsunlar diye Kur'an'a çağırıyorum. Çünkü düşünmeyen, insan sayılmaz ve medeniyet de kuramaz. Okumamış insan da düşünür, ama en önemlisi okumuş insanların düşünmesidir. Okumuş adam ilim yapar ve ilim yapan düşünürse felsefe yapar. İşte Kur'an, insanı önce âlim, sonra da filozof yapmak üzere, Allah'tan ona gelen bir rehberdir. Oku ve düşün! Bu ikisi namazdan daha büyük ibadettir.
Hüseyin Atay
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Atay Yayınları

 

Puanlamalar
%66,7
%0
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.