0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
4,38 TL
6,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Ocak - 23 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kur'an Dili-Kur'an-ı Kerim'i Okuma Kaideleri Kitap Açıklaması

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

 

Cenabı Hakka hamd ü sena, Resulü, Hz. Muhammed (S.A.V.)’e salât ü selam, O’nun yüce kitabını okuyup anlayan, yaşayan tüm mü’min kardeşlerimize hayır dualarımızı sunarak yüce Allah’tan zihin açıklığı diliyoruz. Kur’an sonsuz bir nur, kelam-ı kadimdir.

Kur’an ölü kalplere hayat verir. Kur’an, tüm insanlığa gönderilmiş, şifa eczanesidir. Kur’an dünyada nasıl yaşayacağımızı nasıl inanacağımızı tarif eden Allah sözüdür. Peygamberimiz; “Cenabı hak’la konuşmak isteyen, Kur’an okusun” buyuruyor. Zira;Kur’an’da insan sözü yoktur. Kur’an okunması, yaşanması için gönderilmiştir. Raf kitabı, çeyiz süsü, ölü kitabı, fal kitabı değildir.

Akif ’imizin söylediği gibi:

“İnmemiştir hele Kur’an bunu hakkıyla bilin, Ne mezarlıkta okumak ne de fal bakmak için…”

Kur’an okumak çok sevaplıdır. Peygamberimiz: “Kim Kur’an’dan bir harf öğrenirse, ona 10 sevap vardır. Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.”, “İlim tahsil etmek, kadın erkek her Müslümanlara farzdır.” buyuruyor.

Kıymetli kardeşlerimiz! Bu eseri hazırlamada amacımız; önce rıza-i Barî, sonra siz değerli kardeşlerimize bir nebzecikte olsa hizmet etmek, dualarınızı almaktır.

 Çalışma bizden, gayret sizden her güzellik Cenabı Hak’tandır. “Ya Allah, bismillah” deyip canı gönülden öğrenmeye başlayın. Allah’ın izniyle 20 günde Kur’an okumaya başlayacaksınız..

 

 Selam, saygı ve dualarımızla…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.