4,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,55 TL
22,22 TL %30
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

FİZİK YAPMAYA BAŞLAMAK İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER

Profesör Susskind ve Hrabovsky, fizik öğrenmeye başlamak isteyen herkes için hazırladıkları Kuramsal Başlangıç dizisinin ilk cildinde, doğa yasalarını anlamaya yönelik en temel kavramları ve bununla ilgili matematiği sunuyor. Klasik mekaniğe ayrılmış olan bu ciltte, aynı zamanda bütün fizik kuramları için gereken temel matematiğe giriş de yer alıyor. Lise öğrencilerinden başlayarak her düzeyde her alandaki öğrencilere ve bilimle ilgili okurlara yönelik bu kitap, Susskind’in çok popüler olan ve youtube’da da yer alan Standford derslerini temel almaktadır.

 “Çok az matematik kullanarak fiziğin temellerini anlatan harika bir kitap.”

– Wall Street Journal-

 

 “Temel fiziği popüler kavramlarla anlatmakta son derece başarılı.”

– Scientific American-

“Çok kolay okunuyor … soyut kavramlar yalın olarak açıklanıyor… 

Klasik fiziğin temelleri bu kitapta.”

– Physics World-

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.04.2019

Fizik Meraklıları için ideal

Kuramsal başlangıç çoğu fizikle ilgili popüler bilim kitabının aksine deneyselden ziyade fiziğin teorik yönüyle uğraşmış, soyut düşünce ve düşünceleri geliştirmek için belli kavramları öğreterek ilerleyen bir kitap. Kitabı anlamak için lise matematiğini bilmek önemli. Çok güzel bir kitap, meraklısına kesinlikle almasını öneririm.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız