43,1 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kundalini Deneyimleri Kitap Açıklaması

 

Kundalini, Sanskrit dilinde 'yakmak, sarmal, dolaşık, kıvrılmış' anlamlarına gelen kund sözcüğünden türetilmiştir. Bir başka anlamı ise 'yaşam' veya 'yılan' gücüdür.

Kundalini öğretisine göre evren, saf bilincin tezahürüdür. Kundalini ise bedenlerimizdeki ilahi kozmik enerjidir. Bu kadim öğretiye göre her insanın gövdesinde muazzam kozmik bir enerji olduğu ve bu enerjinin omurganın tabanındaki Muladhara (kök) çakrasında uyur vaziyette var olduğuna inanılır.

Kundalini ayrıca birey-ötesi ya da ben-ötesi varlık enerjisi olarak da adlandırılır.

Ben-ötesidir çünkü bireyi ego-benliğinin, zihne bağlı kişisel varoluşun ya da sosyokültürel benliğin çerçevelediği sınırların ötesine taşır. İlahidir çünkü egonun tüm çabalarından ya da kişisel inisiyatifinden özgürleştirip kozmik varlığın enginliğine götürür.

Bu kitapta okuyucu başta Kundalini öğretisinin ne olduğu, Kundalini'nin psiko-fizyolojisi, Şaktipat yoluyla Kundalini'nin uyandırılmasının ne anlama geldiği, çakraların gerçek olup olmadığı, Uyuyan Kundalini'nin alametleriyle birlikte hiçbir ön hazırlığı ve yetkin bir ustanın gözetimi olmadan aniden uyanan Kundalini enerjisiyle yüz yüze gelmenin yaşattığı sıkıntılar ve olumsuz süreçler hakkında yaşanmış bilgiler bulacaktır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.