Sayfa Sayısı : 328

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Kumkurdu - 1"Evren her şeydir," dedi Kumkurdu. "Var olan her şey! Burada ve şimdi, o zaman ve orada. Aydınlık ve karanlık, galaksiler ve yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, trampetler ve ka ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Kumkurdu - 1
"Evren her şeydir," dedi Kumkurdu. "Var olan her şey! Burada ve şimdi, o zaman ve orada. Aydınlık ve karanlık, galaksiler ve yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, trampetler ve kartallar ve ayılar ve bazen, bir pantolonun cebinde duran tozlu, kırmızı şekerlemeler." "Benim biraz önce yuttuğumdan mı?" diye sordu Zackarina. "O da mı evrenin bir parçasıydı?" "Elbette!" dedi Kumkurdu. "O da evrenin bir parçasıydı. Sen de Zackarina, sen de evrenin bir parçasısın."

Zackarina, annesi ve babasıyla birlikte deniz kıyısında yaşıyordu. Bir gün yalnız başına sahile indi ve orada benzersiz biriyle karşılaştı: Kürkü altın gibi parıldayan, vahşi ve güzel Kumkurdu'yla... Zackarina ile Kumkurdu'nun müthiş dostluğunu anlatan bu hikâyecikler büyüleyici, eğlenceli, merak uyandırıcı ve eşsiz. Kumkurdu'yla tanışmak gerçekten büyük bir şans!

Daha Fazla Kumkurdu - 2
"Annem ve babam bugün kitap okuyorlar," dedi Zackarina. "Oturuyor da oturuyor; okuyor da okuyorlar." Kumkurdu başını kaldırdı. Kulaklarını dikti. "Öyle mi?" dedi. "Kitap mı okuyorlar?" "Evet," dedi Zackarina. Kumkurdu çok ilgilenmişti. Evde ne tür kitaplar olduğunu öğrenmek istedi. Kalın mı yoksa ince miydiler? Ne renktiler? Nasıl koktuklarını da merak etmişti. Nasıl ses çıkarıyorlardı; örneğin üzerlerine vurulduğunda ya da yaprakları karıştırılırken?

Zackarina ile altın parıltılı Kumkurdu'nun dostlukları sürüyor…
Bu hikâyeler dizisinde neler yok ki: Aşk, anılar, ölüm, gerçek...
Hatta sivrisinekler ve minik bir fare! Kumkurdu'yla vakit geçirmek her zamanki gibi çok zevkli!

Daha Da Fazla Kumkurdu - 3
Zackarina büyük köknar ağacının arkasında kaybolunca, Kumkurdu denize koştu ve yeniden su sıçratmaya başladı. Su "cup" ve "şıp" dedi. Damlalar güneşin altında elmaslar gibi parladı. Ve Kumkurdu su sıçrattı... Gücü yettiği kadar, bütün çevresine. Çocuklara oyuncak sıçrattı, hastalara şifa. Akılsızlara akıl sıçrattı, karanlığa ışık... Çaresizlere çare sıçrattı, umutsuzlara umut.

Meraklı ve biraz haşarı Zackarina ile altın parıltılı ve eşsiz Kumkurdu, deniz kenarında yine küçük maceralara atılıyorlar: Zackarina kaybettiği sevgili köpeğini arıyor, zamanla yarışıyor, bisiklet hırsızlarının peşine düşüyor, evden kaçıyor, gece yatısına gidiyor, elma topluyor... ve büyüyor. Kumkurdu da her zaman olduğu gibi yanı başında.Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

 

Puanlamalar

%68,2
%9,1
%13,6
%4,5
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

14.02.2019

her kitaplıkta olmalı

Muhteşem bir hayal gücü... yetişkinlerin dünyasına farklı bir gözle bakan çocuklarınızı anlamak için de okuyabilirsiniz.... defalarca okuduk...

13.08.2018

Kumkurdu Serisi

Seriyi okudum. Kitap akıcı. Ancak kültürümüz ile uyuşmayan; çocuğun her canı sıkıldığında ailesinden izin almadan ve nereye gittiğini söylemeden evden ayrılması; anne ve babasına saygısızlık yapması ve özür dilememesi vs olumsuz tarafları var. Çocuklar kitabı okuyarak "demekki büyüklere saygısızlık yapmak normalmiş" mesajını alabilir.
Kitabın sonunda yazarın kitabı yazış amacı belirtilmiş: " Çocukların gözünden büyüklerin ahmaklığı"
Çocukların okumasının uygun olmadığını düşünüyorum...

20.11.2017

Tek kelimeyle bir başyapıt...

Yaşları birbirinden farklı iki oğluma kitap ararken rastladım kumkurdu serisine. Tekrar tekrar tekrar okuduk.. Onlardan çok bir büyük olarak ben sevdim kitabı. Zackarina' nın yaşamında hepimiz kendimizi bulduk..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız