37,45 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kültürlerarası Din Eğitimi Kitap Açıklaması

 


Kültürlerarası eğitimin önemli bir dalı olan Kültürlerarası Din Eğitimi, küreselleşmenin tetiklediği toplumsal çoğulluktan kaynaklanan sorunlara çözümler üretme, yeni bir uzlaşı kültürü inşa ederek farklı aidiyetlere mensup kişi ve grupların bir arada barış içerisinde yaşamasına katkıda bulunma amacıyla oluşturulmuş din eğitimi modellerinden biridir. Tüm dünyada insanları derinden etkileyen ve onları hem olumlu hem de olumsuz yönde yönlendirme potansiyeline sahip olan din ve inanç olgusunu öğretime konu edinmesi, bu modelin önemini artırmaktadır.

Ülkemizde farklı mezhep, din, inanç, ideoloji veya dünya görüşlerine mensup insanların barış içerisinde bir arada yaşayabilmesi, söz konusu farklılıkları doğru anlamlandırabilmelerine bağlıdır. Bilhassa din ve inanç farklılıklarından kaynaklanan sorunların çözülmesi, uzlaşı ve diyalog zemininde, farklılıkları zenginlik ve gelişim vesilesi sayan bir anlayışın geliştirilebilmesi için müzakereyi öne çıkaran bir eğitim anlayışının gerekli olduğu açıktır. Kültürlerarası Din Eğitimi söz konusu anlayışın yerleşip gelişebilmesi bakımından önümüzdeki dönemde ülkemizin gündemini daha fazla meşgul edecek bir araştırma alanı hâline gelecektir.

Türkiye'de henüz üzerinde yeterince çalışma yapılmamış bir alan olan Kültürlerarası Din Eğitimi'ne dair bu kitabın, alanında önemli bir boşluğu dolduracağı ve bundan sonraki çalışmalara ilham kaynağı olacağı düşünülmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 254

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.02.2005

Senin hayranınım

Göksel'in sesi ve yorumu daha farklı çünkü dinlendiği zaman insana huzur veriyor. Göksel bütün iyi yorumlara ihtiyacının olduğunu düşünüyorum bizler ona sahip çıkmak zorundayız o sesi ve yorumuyla bir yere gelmek istiyor. Ben aldım cd sini ya siz ?..

06.08.2003

Göksel

Göksel'in tarzı, sürekli dinleyip durduğumuz pop parçalarından çok farklı. Hem müzikler hem de şarkı söyleri çok orijinal. Çok beğendim.

05.07.2003

En az "Korebe" kadar basarili...

Goksel'i ilk albumunden beri takip edenlerdenim. Giderek yukselen bir cizgisi var ve "Soz Ver" simdiye kadar yaptigi en iyisi. Ozellikle "Alli Pullu", "Soz Ver", "Duman Duman" ve "Acitmaz Beni" unutulmayacak sarkilar. Hemen alin!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.